Saturday, Jun 10, 2023

صفحه نخست » "تکرار سناریوی کشتار شاهچراغ در آبدانان؛ امنیتی‌ها یک امام‌زاده را آتش زدند"

imamzadeh.jpgدو امامزاده در آبدانان و دهلران به آتش کشیده شدند

کانال یوتوب دیگربان - سازمان سرکوب و ستاد جنگ روانی نظام برای سرکوب اعتراض‌ها به مرگ بامشاد سلیمانخانی در آبدانان، دست به آتش زدن امام‌زاده‌ای در این شهر زد تا احساسات مذهبی‌ها را جریحه‌‌دار کند.

دادستانی شهر آبدانان و پلیس مدعی‌اند که این امامزاده از سوی معترضان خیابانی به آتش کشیده شده و آنها را شناسایی خواهند کرد.

امام جمعه شهر آبدانان نیز با میدان‌داری و تحریک احساسات مذهبی مردم استان ایلام از دستگاه‌های قضایی خواست با عاملان این آتش‌سوزی به شدت برخورد کنند.

👈 ویدئو های بیشتر در سایت کانال یوتوب دیگربان

دستگاه تبلیغاتی نظام هم با کشاندن حامیانش به خیابان‌های آبدانان تلاش می‌کند اعتراض‌های مردمی علیه سیستم را با چنین رویکرد‌های نخ‌نما شده به حاشیه برده و سرکوب کند.

خبرگزاری دولتی ایرنا دراین‌باره نوشت:

ایلام - ایرنا - فرد یا افرادی ناشناس روز جمعه با ورود به صحن دو امامزاده در مسیر جاده آبدانان به دهلران واقع در استان ایلام اقدام به آتش سوزی بخشی از ساختمان این امامزادگان کردند.

***

به گزارش ایرنا، ظهر روز جمعه تصاویر از سوی برخی کاربران و زائران بقاع متبرکه امامزاده سید یوسف (ع) و سید حبیب (ع) که در فاصله ۶ کیلومتری از هم قرار دارند، در فضای مجازی پخش شد که این تصاویر حکایت از سوختن ساختمان داخلی این دو بقعه متبرکه در مسیر جاده آبدانان به دهلران در استان ایلام داشت.

f1.jpg

امام جمعه شهرستان دهلران، شامگاه روز جمعه در بازدید از ساختمان این ۲ امامزاده در دهلران و آبدانان در این خصوص، اظهار کرد: این دو امامزاده در شهرستان های دهلران و آبدانان سال های متمادی مورد احترام مردم بوده و جایگاه بالایی نزد مردم دارند.

حجت الاسلام سید محسن موسوی با اشاره به جایگاه دینی امامزادگان دهلران و آبدانان، گفت: امروز خبر دردناک حرکت غیر انسانی و غیر دینی آتش زدن ۲ امامزاده در دهلران و آبدانان موجب تاسف مردم و مسئولان شده است.

f2.jpg

وی با بیان اینکه مردم انقلابی استان همیشه در صحنه هستند و هرگز اجازه چنین حرکاتی را نخواهند داد، خاطرنشان کرد: از دستگاه قضایی و امنیتی انتظار داریم عوامل این اقدام ضد دینی را شناسایی و مجازات کند.

نماینده مردم شهرستان های آبدانان، دهلران، بدره و دره شهر در مجلس شورای اسلامی نیز با صدور پیامی، اظهار کرد: اهانت و آتش زدن بقاع متبرکه امامزاده سید یوسف (ع) و سید حبییب (ع) و کتاب مقدس قرآن باعث جریحه دار شدن احساسات همه مردم بویژه سادات جلیل القدر منطقه گردیده است.

بهزاد علیزاده ضمن محکوم کردن این اقدام بی شرمانه از مسئولین ذی ربط خواهان پیگیری قاطعانه این امر شد و گفت: امیدواریم از این پس شاهد چنین حوادث ناگوار ، زشت و دور از انسانیت در منطقه نباشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام نیز در این خصوص گفت: صبح امروز بقعه‌های مبارک سید یوسف (ع) و سید حبیب (ع) که در فاصله ۶ کیلومتری از هم و در مسیر جاده مورموری - دهلران قرار دارند به طور همزمان طعمه حریق شدند.

حجت الاسلام مرتضی عزیزی ابراز کرد: ساعت هفت صبح این آتش سوزی توسط زائران مراجعه کننده به محل بقعه سید یوسف (ع) مشاهده و توسط نیروهای محلی و کارمندان شرکت نفت واقع در منطقه خاموش شد.

وی با بیان اینکه درب این دو بقعه همیشه باز بوده است، ادامه داد: بر اساس مشاهدات در زمان وقوع حادثه درب این دو بقعه بسته بوده است که باید ابعاد ماجرا با دقت بررسی شود.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy