Wednesday, Apr 3, 2024

صفحه نخست » رژیم ایران ضعیف است و از جنگ با اسرائیل می‌هراسد

rfu.jpgمیشل دوکلو، سفیر پیشین فرانسه در سوریه، در گفتگو با شبکۀ تلویزیونی "فرانسه ٢٤" گفته است که اسرائیل با هدف قرار دادن کنسولگری ایران در دمشق در انتخاب هدف و کیفیت آن قدری فراتر از گذشته رفته است، زیرا در داخل کنسولگری شماری از فرماندهان سپاه پاسداران که در نشستی راهبردی حضور داشتند، کشته شدند. دیپلمات فرانسوی سپس با تعجب پرسیده است : چطور رهبران ایران هنوز نفهمیده‌اند که هیچ منطقۀ امنی برای آنان در مجاورت اسرائیل وجود ندارد؟

ناصر اعتمادی - رادیو بین المللی فرانسه

میشل دوکلو سپس افزوده است که اسرائیل در عملیات خود یک مرحلۀ جدید را طی کرده است. به این معنا که رهبران اسرائیل دیگر ابایی ندارند که خطر رویارویی با ایران را بپذیرند انگار که آنان سرگرم آزمودن این مهم هستند که تا کجا می‌توانند پیش بروند یا اساساً در پی تحریک تشدید تنش با ایران هستند.

دیپلمات فرانسوی سپس گفته است که به گمان او اسرائیل با حمله به ساختمان کنسولگری ایران هیچ خط قرمزی را پشت سر ننهاده است، هر چند از جنبۀ نمادین چنین حمله‌ای می‌تواند تعجب آور باشد. او در توضیح نظر خود گفته است که جمهوری اسلامی نمی‌تواند جلسات تدارک عملیات نظامی علیه اسرائیل را در کنسولگری‌های خود برگزار کند، مضاف بر این که این اولین بار نیست که اسرائیل فرماندهان ارشد سپاه پاسداران را هدف قرار می‌دهد.

👈مطالب بیشتر در سایت رادیو بین المللی فرانسه

دیپلمات فرانسوی در ادامه بعید دانسته است که رهبران ایران واکنش چندانی در قبال حملۀ اسرائیل از خود نشان بدهند. او گفته است که ایران در حال حاضر نسبتاً ضعیف است و از اساس از جنگ مستقیم با اسرائیل هراس دارد و اکنون با یک آزمون بسیار مهم روبرو است. به گفتۀ دیپلمات فرانسوی، البته حکومت ایران ناچار است واکنشی از خود نشان بدهد، اما این واکنش نمادین خواهد بود و تهران خواهد کوشید که پاسخ آن به افزایش تنش‌ با اسرائیل منجر نشود. او گفته است که نهایتاً ای بسا جمهوری اسلامی نمایندگی‌های سیاسی اسرائیل در جهان را هدف قرار بدهد.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy