Thursday, Jun 13, 2024

صفحه نخست » سعید لیلاز: حاکمیت خود را برای رئیس‌جمهور شدن پزشکیان آماده کرده است

01_leilaz.jpgحاکمیت خود را برای رییس‌جمهور شدن پزشکیان آماده کرده است؛ پزشکیان بنای رویایی با هسته سخت قدرت را ندارد

اعتمادآنلاین - سعید لیلاز گفت: فرض حاکمیت این است که ممکن است مسعود پزشکیان رییس‌جمهور هم شود و برای این احتمال آماده است.

روزنامه اعتماد با سعید لیلاز گفت‌وگو کرده است. بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید؛

معتقدم با این تایید صلاحیت، پس از دولت سید محمد خاتمی، بزرگ‌ترین فرصت ایجاد شده تا ملت تغییرات بنیادینی در اداره کشور ایجاد کنند. بسیار خوشبینم. به نظرم جمهوری اسلامی با تایید صلاحیت مسعود پزشکیان، دست به کار بزرگ و حرکت عظیمی زده است. فرض حاکمیت این است که ممکن است مسعود پزشکیان رییس‌جمهور هم شود و برای این احتمال آماده است. اگر این اتفاق رخ ندهد، اشتباه و کم‌کاری از ما (جریان اصلاحات و طرفداران آقای پزشکیان) بوده است.

تحرکات جدیدی در کشور پدید آمده و دوران تازه‌ای آغاز شده است. تصورم این است که حتما بالای 40میلیون ایرانی در انتخابات شرکت می‌کنند. امکان اینکه پزشکیان در دور اول پیروز شده و راهی پاستور شود، وجود دارد. همه ملت ایران را ابتدا باید به رای دادن و سپس رای به پزشکیان دعوت کنیم.

ترامپ دیگر کاری نمی‌تواند بکند. تنها کاری که امریکا ممکن است انجام دهد و منجر به فشار به ایران شود، پایان دادن به جنگ اوکراین است.حتی اگر ترامپ روی کار بیاید ممکن است از طریق جنگ اوکراین به ایران ضرباتی بزند. اما چون بلافاصله تضادهای امریکا با چین بیشتر می‌شود، ایران می‌تواند از طریق شکاف‌های موجود بین‌المللی حیات خود را استمرار بخشد.

پزشکیان در حوزه سیاست داخلی بنای رویارویی با هسته سخت قدرت را ندارد. این مورد بسیار مهم و برآمده از دهه‌ها حاکمیت دوگانه در ایران است. در ایران 35سال حاکمیت دوگانه وجود داشته اگر ایران پیش نرفته به دلیل همین حاکمیت دوگانه بوده است.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy