سه شنبه 7 خرداد 1387

نوزدهمین کنفرانس بین المللی بنیاد پژوهش ها ی زنان ایران، ۴ تا ۶ جولای دانشگاه برکلی، کالیفرنیا

نوزدهمین کنفرانس بنیاد پژوهش های زنان ایران از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ تیر۱۳۸۷ (۴ تا ۶ جولای ۲۰۰۸ ) در شهر برکلی – کالیفرنیا در دانشگاه برکلی برگزار خواهد شد. موضوع این کنفرانس " نیاز های مبرم زن ایرانی در دوران کنونی" است. بنیاد ضمن دعوت ازعلاقه مندان به شرکت در بحث و تبادل نظر دراین کنفرانس، کلیه ی پژوهشگران و فعالینی را که در زمینه های مربوط به این موضوع تحقیق کرده و یا فعالیت مشخصی داشته اند و می توانند رساله ای نو برای این کنفرانس تهیه کنند، فرا می خواند که با ارسال چکیده ای از رساله و شرح کارهای دیگر خود، با کمیته ی محلی برگزار کننده ی کنفرانس تماس بگیرند.

زن ایرانی در سی سال گذشته برغم فشار همه جانبه ای که بر او اعمال شده و علی رغم این که بخشی از حقوق بدست آمده ی خود را در یک صد سال گذشته از دست داده، به تلاش همه جانبه ای برای بدست آوردن موقعیت اجتماعی بهتری دست زده ، توانسته حضور خود را درعرصه های مختلف جامعه و به ویژه در جامعه ی مدنی تثبیت کند و عوامل پیش گیرنده در تحقق نیازهایش را به چالش بخواند.

کوشش ما در این کنفرانس بر این است که بتوانیم نیازهای مبرم زن ایرانی را در عرصه ی اجتماعی و زندگی شخصی با در نظر گرفتن موقعیت قومی ، مذهبی ، طبقاتی ، سنی و گرایش جنسی شان منعکس کنیم. موضوعاتی که در رابطه با موضوع اصلی کنفرانس برای تحقیق و مطالعه ی پژوهشگران وسخنرانان کنفرانس در نظر گرفته شده ،عبارتند از:

۱- بررسی گرایشات مختلف جنبش زنان در داخل و خارج از ایران و چگونگی پاسخگویی آنها به این نیازها.

۲- از نظر این گرایشات چه موانعی برای رسیدن و بر آوردن این نیازها وجود دارند؟

۳- تاثیر متقابل فعالیت های زنان د ر داخل و خارج از کشور و ارزیابی و پاسخگویی به این نیازها چیست؟

۴- وابستگی طبقاتی ، قومی ، سنی ، مذهبی و گرایش جنسی چه نقشی در بیان و برآوردن این نیازها دارد؟

۵- انعکاس این نیازها در ادبیات داخل و خارج از ایران چگونه بوده است؟

۶- نیاز های مبرم نسل جوان زنان ایرانی در داخل و خارج از ایران را چه می دانیم؟

همچنین دو میزگرد برای این کنفرانس در نظر گرفته شده است که علاقه مندان می توانند رساله های خود را به منظور شرکت در آن ها ارسال نمایند:

۱- تاثیر شرایط فعلی جهان بر موضوع جنسیت و حقوق زنان در خاورمیانه چیست؟

۲- گرایشات و راهبردهای مختلف مبارزاتی در جنبش زنان کدام است؟

خواهشمند یم چکیده ی نوشته ی خود را در حدود ۰۰ ۳ کلمه با تایپ فارسی همراه با شرح حال کوتاهی از خود همراه با نشانی کامل ( شماره ی تلفن، فکس و ای میل) حداکثر تا ۲۶ بهمن ۱۳۸۶ (۱۵ فوریه ۲۰۰۸) برای ما ارسال دارید. کمیته ی محلی بنیاد پس از بررسی مطالب دریافت شده تصمیم نهائی خود را تا ۲۵ اسفند ۱۳۸۶ (۱۵ مارچ ۲۰۰۸) به شما اعلام خواهد کرد.

کمیته ی محلی برگزار کننده ی کنفرانس ۲۰۰۸

The IRANIAN WOMEN’S STUDIES FOUNDATION
Email: IWSF2008@yahoo.com
Tel: 1-408-317-2240
Fax: 1-650-386-5170

Mailing Address:
IWSF P.O.Box 16102 Oakland, CA 94610 USA

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

در همين زمينه:

دنبالک:
http://news.gooya.com/cgi-bin/gooya/mt-tb.cgi/37058

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'نوزدهمین کنفرانس بین المللی بنیاد پژوهش ها ی زنان ایران، ۴ تا ۶ جولای دانشگاه برکلی، کالیفرنیا' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016