چهارشنبه 13 ارديبهشت 1385

عليرضا واحدي نيكبخت در گفتگو با ايپنا: جزو يازده بازيكن اصلي جام جهاني هستم

* دو سال پيش فقط به خاطر قلعه‌نوعي قراردادم را تمديد كردم

خبر مصدوميت عليرضا واحدي نيكبخت مسأله‌اي بود كه حضور او را در تيم‌ملي به مخاطره انداخت.
آخرين معاينات پزشكي از جواب MRI او حاكي از آن است كه نيكبخت با ساييدگي كشكك زانو مواجه شده، مسأله‌اي كه پيش از مسابقات جام جهاني حضور او را در تيم‌ملي با اما و اگر روبرو ساخته است.
پس از خبر مصدوميت نيكبخت مسائل و اظهارنظرهاي مختلفي در مورد اين بازيكن مطرح شد، اينكه او به دليل مصدوميت قيد حضور در تيم‌ملي را زده است.
نكته دوم اظهار نظر ديگران در مورد نزديكان اين بازيكن مربوط مي شود، نزديكان وي مي‌گويند از آنجا كه نيكبخت مي‌داند جايي در بين يازده بازيكن اصلي تيم‌ملي ندارد، عطاي حضور در تيم‌ملي را به لقايش بخشيده و با مطرح كردن بحث مصدوميت خود، قصد دارد كناره‌گيري‌اش از تيم‌ملي را به نوعي موجه جلوه دهد.
به هر حال نيكبخت در گفت‌وگو با گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا) به سؤالات به تمام اين مسائل پاسخ داد:

· نتيجه گفت‌وگوي تو با برانكو چه شد؟
روز گذشته با برانكو صحبت كردم. بعد از آنكه سرمربي تيم‌ملي از آخرين وضعيتم مطلع شد به من تاكيد كرد كه تحت هيچ شرايطي به زانويم فشار نياورم.
وي در مورد چند بازيكن كه قبل از جام جهاني شرايط من را داشتند مثال زد و برايم از آنها گفت.

· بيشتر در اين مورد توضيح مي‌دهي؟
برانكو به من توضيح داد كه چند بازيكن كرواسي قبل از جام جهاني قبلي شرايطي مانند مرا داشتند، البته مصدوميت آنها شديدتر از من بود و چگونه قبل از بازي‌هاي جام جهاني به خودشان فشار آوردند و پس از پايان مسابقات مجبور شدند براي هميشه قيد حضور در ميادين فوتبال را بزنند. سرمربي تيم‌ملي از من خواست كه استراحت كنم تا به حال و روز آنها دچار نشوم.

· در شرايط فعلي چه برنامه‌اي داري؟
پس از هماهنگي با برانكو دو هفته استراحت مطلق خواهم كرد تا به شرايط مطلوب برسم. چون در چند ماه گذشته فشار زيادي را در استقلال تحمل كردم، بنابراين قصد دارم با استراحت خودم را به شرايط مطلوب نزديك سازم.

· گفته مي‌شود از آنجا كه مي‌دانستي جزو 11 بازيكن اصلي تيم‌ملي نيستي مصدوميت خود را بهانه قرار داده‌اي؟
اتفاقاً مي‌دانم جزو يازده بازيكن اصلي تيم‌ملي هستم. اصلاً چرا فكر مي‌كنيد جزو يازده بازيكن نيستم. منكر توانايي بقيه بازيكنان نمي‌شوم اما من هم در تيم‌ملي كم بازي نكرده‌ام و آنقدر در خودم جزأت و كارايي مي‌بينم كه بتوانم از لحاظ فني جزو يازده بازيكن اصلي تيم‌ملي باشم.

· يعني فكر نمي‌كني شانس كمي براي حضور جزو يازده بازيكن اصلي تيم‌ملي داري؟
ببينيد نهايت آرزوي يك بازيكن حضور در جام جهاني است. اگر به خاطر اينكه ذخيره هستم راضي به عدم حضور در تيم‌ملي شوم بازيكن حرفه اي نيستم، اما مي‌دانم شانس حضور در جام جهاني براي يك بازيكن زياد به وجود نمي‌آيد.
به خوبي مي‌دانم كه يك بازيكن در صورت حضور در تيم‌ملي چه بسا فقط براي يك دقيقه قادر است بدون تست به يك تيم معتبر راه يابد، پس دور از ذهن و منطق است كه فقط به علت جا نگرفتن احتمالي در تركيب اصلي تيم‌ملي قيد حضور در آن را بزنم.

· پزشك معالج استقلال عنوان داشته كه شركت در بازي‌هاي متوالي و سنگين ادامه فوتبالت را به مخاطره مي‌اندازد؟
واقعاً ساييدگي كشكك زانو فوتبالم را تا حدودي با مشكل مواجه ساخته بود قبلاً هم اشتباه مي‌كردم كه به اين زانو فشار زيادي وارد مي كردم.
ضمن اينكه قبلا زانوي خود را مي‌بستم اما مطمئناً با مراقبت‌هاي ويژه و مراعات كردن تمرينات اجازه نمي‌دهم شرايطم سخت شود و حضورم در ميادين فوتبال را به مخاطره بيندازد.

· صحبت مذاكره تو و فنرباغچه شنيده مي‌شود؟
بله، صحبت‌هايي را با آنها انجام داده‌ام به دليل حضور رولند كوخ در اين تيم و آشنايي كه ايشان نسبت به بازي من دارند نسبت به حضورم در فنرباغچه اظهار تمايل كرده‌اند اما فعلاً چيزي مشخص نيست.

· واضح‌تر صحبت مي‌كني؟
براي من در حال حاضر حضور در جام جهاني از هر مسأله‌اي مهم‌تر است و هيچ‌كس هم نمي‌تواند منكر اين قضيه شود.
مطمئناً پس از جام جهاني با آرامش خاطر درخصوص پيشنهادات رسيده صحبت مي‌كنم، هرچند كه پيشنهاد فنرباغچه تركيه را فعلاً در اختيار دارم.

· با اين مسائل شرايط حضور تو در استقلال چگونه مي‌شود؟
مطمئناً استقلال نقش غير قابل انكاري در فوتبال من داشت و خيلي چيزها را مديون اين تيم مي‌دانم اما فعلاً تصميمي قطعي در مورد ادامه حضورم در فوتبال ايران و در فوتبال خارج از كشور نگرفته‌ام.

· حضور احتمالي قلعه‌نوعي در استقلال چقدر مي‌تواند در تصميم‌گيري تو براي انتخاب مجدد اين تيم مؤثر باشد؟
اگر دو سال پيش هم مجدداً قراردادم را با استقلال تمديد كردم فقط به خاطر شخص امير قلعه‌نوعي بود. اين مربي يكي از مربيان جوان و كاربلد فوتبال است كه نقش مؤثري در قهرماني استقلال داشت.

· جنگ‌هاي مديريتي استقلال حضور تو را در استقلال با مشكل مواجه نمي‌سازد؟
من تنها يك بازيكن هستم. بنابراين ترجيح مي‌دهم در مسائل مديريتي وارد نشوم.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

· حضور بعضي از بازيكنان و نحوه استفاده برانكو از آنها در جناح چپ شانس تو را كم نمي‌كند؟
ببينيد به شخص كاري ندارم و براي تمام بازيكنان احترام خاصي قائل هستم اما نبايد فراموش كرد كه در گذشته با حريفاني به مراتب بزرگ‌تر نظير مهرداد ميناوند و رضا شاهرودي رقابت كردم و جاي خودم را در تيم‌ملي باز كردم. پس حالا چرا بايد از رقابت و حضور ثابت در تيم‌ملي بترسم.

· برخي از بازيكنان از جمله مهرزاد معدنچي موقعيت تو را در تيم‌ملي به مخاطره نمي‌اندازد؟
گفتم كه من كاري به اشخاص ندارم. يك سال از معدنچي كوچك‌تر هستم و تجربه نسبتاً زياد و بيشتري در جناح چپ تيم‌ملي دارم پس چرا بايد بترسم كه از حالا در تيم‌ملي جايي ندارم.

· حرف آخر؟
نه صحبت خاصي باقي نمانده است.

گفت و گو: ناصر قراگوزلو

دنبالک:
http://mag.gooya.ws/cgi-bin/gooya/mt-tb.cgi/29845

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'عليرضا واحدي نيكبخت در گفتگو با ايپنا: جزو يازده بازيكن اصلي جام جهاني هستم' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016