Monday, Oct 2, 2017

صفحه نخست » لغو ۸ کنسرت مجوزدار در تهران طی چهار سال گذشته

Concert.jpgدر ۴ سال گذشته تهرانی‌ها شاهد لغو ۸ کنسرت مجوزدار بوده‌اند. البته لغو کنسرت‌ها در شهرستان‌ها به روالی عادلی تبدیل شده اما این اتفاق در تهران واکنش‌های بیشتری را درپی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گرچه سیدحسین هاشمی، استاندار سابق تهران در مراسم تودیع و معارفه خود از برگزاری همه کنسرت‌هایی که از وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز داشته‌اند بدون هیچگونه مشکلی در چهارسال گذشته خبر داده است، اما هستند اجراهایی که در این سال‌ها ولو با داشتن مجوزهای لازم فقط در تهران اجازه برگزاری آنها به دلایل متعدد لغو شده است.

آذر ماه سال ۱۳۹۳ اثر مذهبی "اپرای عاشورا" که مجوز وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشت و قرار بود توسط ارکستر پارسیان در برج میلاد برگزار شود؛ بدون ارائه هیچ توضیحی به دست‌اندراکاران ارکستر لغو شد.

در ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در شرایطی که بلیت‌فروشی کنسرت علی لهراسبی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی انجام شده بود؛ این برنامه بدون ارائه هیچ توضیحی به عوامل برگزاری لغو شد.

خرداد ماه ۱۳۹۴ کنسرت پرواز همای تنها چند ساعت پیش از آغاز برنامه لغو شد. شبیه همین اتفاق در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۹۴ بار دیگر درحالی برای همای رخ داد که نام او در جدول برنامه‌های جشنواره قرار داشت و دبیر جشنواره اعلام کرده بود کنسرت این خواننده به‌طور قطع برگزار خواهد شد.

کنسرت کاه یغمایی با هماهنگی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۹۴ ترتیب داده شده بود که در نهایت بدون ارائه هیچ‌گونه توضیح قانع کننده‌ای لغو شد.

اتفاقات بیشتری نیز در این زمینه در سال ۱۳۹۴ روی داده است. سیدمحمدحسین تفرشی که تهیه‌کننده و کنسرت‌گذار حسام الدین سراج، حجت اشرف‌زاده و کاوه آفاق است درباره لغو کنسرت‌های این سه موزیسین در همان ایام گفته است: طبق برنامه‌ریزی‌ها و مجوزهایی که از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده بودیم، بنا بود روزهای ۳۱ فروردین کنسرت حجت اشرف زاده، اول خرداد کنسرت حسام الدین سراج و سوم خرداد کنسرت کاوه آفاق به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شود، اما به دلیل موافقت نکردن اداره اماکن برگزاری کنسرت کاوه آفاق نتوانستیم نسبت به برگزاری این کنسرت‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

البته اتفاقات دیگری هم در این زمینه طی چهار سال گذشته روی داده که تنها کوتاه آمدن هنرمندان مانع از لغو کنسرت‌ها شده است؛ اتفاقاتی مانند ممانعت از روی صحنه رفتن"فرغانه قاسم‌اف" دختر "عالیف قاسم" در شب آخر اجرای این گروه در تالار وحدت، یا ممانعت از حضور پری ملکی روی سن در سی‌امین جشنواره موسیقی فجر با اعمال فشار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در سالن ایوان شمس و برخی اتفاقات دیگر مانع از بروز لغو کنسرت‌های بیشتری شده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com