Thursday, Mar 2, 2017

صفحه نخست » «نفرت وارداتی سپاه» برای همه! بابک داد

▪️ بررسی حادثه عجیب ارکانزاس و نگاهی به مقاله واشنگتن‌تایمز با عنوان «جنایات قاسم» به قلم کنت تیمرمن

Babak_Dad_Small_new.jpgبعضی از مخاطبان گمان کرده بودند مطلب کوتاهی که درباره «کشتن یک هندی به‌جای یک ایرانی» در ارکانزاس نوشته‌ام، طنز و شوخی بوده است.


نه. این جنایت اشتباهی عجیب واقعیت دارد؛ این آمریکایی مهاجم به قصد کشتن «بی‌هدف» ایرانیان، به دو نفر هندی شلیک کرده و متأسفانه باعث مرگ یکی از آنها و زخمی شدن دیگری شده است!


ایرانیان کمی در منطقه کانزاس آمریکا زندگی می‌کنند، به همین دلیل فرد مهاجم نتوانسته به درستی «تشخیص» بدهد که آن دو نفر هندی هستند، نه ایرانی! او ساعتها بعد از جنایت، تازه فهمیده که اشتباهی آدم کشته است!


افراد بیشماری هستند که مانند او، حتی ملیت آدمها را تشخیص نمی‌دهند. چطور انتظار داشته باشیم تشخیص بدهند که ایرانیان را با حکومت ایران یکی نگیرند و نفرتشان از جمهوری‌اسلامی را بر سر یک فرد ایرانی خالی نکنند؟!


نکته قابل تأمل این است که بعد از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا، حملات رسانه‌های آمریکایی به ایران بیشتر شده و سیاست جنگ افروزی حکومت ایران باعث افزایش بدبینی و نفرت بیشتر نسبت به «ایران» شده است. و چنانچه گفتم خیلی از مردم دنیا و منجمله خود ما، فرقی بین (دولت - ملت) قائل نمی‌شوند. آدمها باید خیلی اهل مطالعه و روشنفکر باشند تا بفهمند یک «فرد» لزوماً با حاکمان کشورش «مساوی» نیست!


🔹 داشتم مقاله «کنت تیمرمن» در روزنامه واشنگتن تایمز [۱] را می‌خواندم که تیتر آن «جنایات قاسم» است و اشاره مستقیم به عملکرد سردار سلیمانی به عنوان یک «جنایتکار» دارد. بدمان بیاید یا نه، این «نگاه» یک تحلیلگر باسابقه در یک رسانه پر مخاطب آمریکایی است. که بر تعداد زیادی از مردم تأثیرگذار است.

sepah_dad.jpg

نویسنده مشهور مقاله؛ سردار قاسم سلیمانی و نیروهای سپاه قدس را با «القاعده» همطراز می‌داند و از دولت آمریکا می‌خواهد تا فشارها بر سپاه و سپاه قدس و... را افزون کند.


این مقاله با برشمردن سلسله مداخلات و نفوذهای ایران در کشورهای خاورمیانه، تصویری هولناک از «ایران» نشان می‌دهد و خیلی طبیعی است که وظیفه ندارد مخاطب خود را آگاه کند که منظورش از «ایران» همه‌ی شهروندان ایران نیست!


این قبیل کارهای رسانه‌ها، باعث تنفر و انزجار نسبت به ایران و به تبع ایرانیان می‌شود.


فرد مهاجم حادثه ارکانزاس، طبیعتاً همان قدر که قوه تشخیص «ملیت» هندی از ایرانی را نداشته، به همان اندازه هم «قدرت تشخیص» این مسائل سیاسی را ندارد که بین حکومت ایران و خیلی از ایرانیان، اختلاف و دشمنی وجود دارد و مردم با حکومت ایران یکسان نیستند.


🔹 خلاصه کنم دود ماجراجویی و نفوذ و مداخله و لشکرکشی «برادران سپاهی» به چشم همه مردم ایران می‌رود. نفرتی که «حکومت ایران» تولید می‌کند، دامن کل «ایرانیان» را می‌گیرد، چون نفرت کور کننده است و مانند مهاجم ارکانزاس خیلی‌ها قدرت تشخیص کمی دارند.
این چیزی نیست که ساده از کنار آن عبور کنیم. ایرانی را به حکومتش می‌شناسند و نفرت‌پراکنی علیه ایران، یک میوه سمی و کشنده است که‌ «برادران نادان» دارند به همه ایرانیان می‌خورانند. و کار آنقدر حساس شده که آن هندی بیگناه را به سینه قبرستان فرستاده است؛ فقط به این دلیل احمقانه که با یک ایرانی اشتباه گرفته شده!


بابک‌ داد

(برای مطالب بیشتر در کانال تلگرام همراهی کنید.)
تلگرام:
http://t.me/babakdad
[۱] لینک مقاله واشنگتن تایمز:
http://m.washingtontimes.com/news/2017/feb/27/the-crimes-of-qassem/
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com