Tuesday, Mar 7, 2017

صفحه نخست » پیروزی دراماتیک استقلال برابر سایپا

Mansourian_Esteghlal.jpgتیم فوتبال استقلال بیست و چهارمین دیدار خود در رقابت های لیگ برتر را در شرایطی با برتری به پایان برد که در وقت های اضافه به گل پیروزی دست پیدا کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، نخستین دیدار از هفته بیست و چهارم شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر شامگاه امروز چهارشنبه بین تیم های استقلال و سایپا در ورزشگاه آزادی برگزار شد که این دیدار در پایان با برتری ۲ بر یک استقلال به پایان رسید. فرشید باقری(۴۱) و لئوناردو پادوانی ۹۴) برای استقلال و عزت الله پورقاز(۸۹) برای سایپا گل زدند.

شاگردان علیرضا منصوریان در شرایطی گام در دیدار برابر سایپا گذاشتند که در بازی گذشته برابر سیاه جامگان متوقف شده بودند و دو امتیاز حساس خانگی را از دست داده بودند. با این حال در نیمه اول استقلال موقعیت های زیادی را ایجاد نکرد اما از همان معدود موقعیت هایش توانست به گل برسد.

در دقیقه ۴۱ این دیدار امید ابراهیمی که یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان این فصل استقلال بوده است با ارسالی دقیق توپ را درون محوطه جریمه سایپا فرستاد که ضربه سر فنی فرشید باقری درون دروازه حریف جای گرفت و استقلال نیمه اول را با همین یک گل به پایان برد.

گل پیروزی استقلال در دقیقه 94 بازی با سایپا:

در نیمه دوم اما شرایط متفاوت شد و سایپا صاحب توپ و میدان بود و استقلال هم دل به ضد حملات خوش کرده بود. با اینکه سایپا تیم برتر نیمه دوم بود اما موقعیت های خطرناک استقلال بیشتر از حریف بود و این تیم می توانست بر تعداد گل های خود بیفزاید اما کم دقتی مهاجمان آبی این فرصت را از استقلال گرفت.

درحالی که علیرضا منصوریان برای حفظ برتری تیمش پادوانی را به میدان فرستاد از با استفاده از قدرت تدافعی این تیم پیروزی را از آن خودش کند در دقیقه ۸۹ این سایپا بود که به گل تساوی رسید. در این دقیقه یک پرتاب اوت دستی از جناح چپ خط دفاعی استقلال درون محوطه جریمه با ضربه سر پورقاز به گل تساوی تبدیل شد.

در دقیقه ۹۳ این دیدار استقلال صاحب یک ضربه کرنر شد که این ضربه را پادوانی با ضربه سر به گل دوم استقلال تبدیل کرد. ضربه کرنر را میلاد زکی پور روی دروازه سایپا ارسال کرد و پادوانی که لحظاتی پیش به زمین آمده بود موفق شد با ضربه سر سه امتیاز را به تیمش هدیه کند.

استقلال با این برد ۴۴ امتیازی شد و همچنان در رده سوم باقی ماند. اختلاف امتیازی شاگردان علیرضا منصوریان با تیم چهارم که ذوب آهن است به ۱۱ امتیاز رسید تا جایگاه سومی آبی ها تثبیت شود. ضمن اینکه استقلال با صدر جدول که پرسپولیس است فعلا ۹ امتیاز فاصله دارد.

***
علیرضا منصوریان:
خدا به دل «باقری»نگاه ویژه کرد
«زمانی» آدرس را اشتباه آمده است

سرمربی تیم فوتبال استقلال از پیروزی تیمش برابر سایپا ابراز خرسندی کرد و گفت: خداوند در این بازی به دل بازیکنان و جوانان ما خصوصا فرشید باقری نگاه ویژه ای کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا منصوریان پس از پیروزی دو بر یک عصر چهارشنبه تیمش برابر سایپا به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی گفت: بازی پرکش و قوسی بود. می توانستیم یک بر صفر یا دو بر صفر تمام کنیم این بازی را. اما براثر یک دقیقه غفلت بازی به تساوی کشیده شد و در نهایت خدا به جوانان ما کمک کرد که به برتری برسیم. همه هواداران را حرص دادیم و هم خوشحالشان کردیم.

وی افزود: جوانان ما باید خیلی زود باتجربه تر از حد معمول شوند. نباید اینقدر اشتباه داشته باشیم. بزرگترهای تیم باید برخی اوقات جوانان را از خواب بیدار کنند. ما در یک فشار ۳۵ روزه سربلند بیرون آمدیم. حق ما بود که در این دیدار به برتری برسیم. دقایق پایانی می توانست کار دست ما بدهد. ما در نیمه دوم چند موقعیت را از دست دادیم.

منصوریان ادامه داد: در مجموع از خداوند ممنونم که به دل برخی جوانان ما بخصوص فرشید باقری نگاه کرد. این جوان از سوی مجموع داخلی خودمان مورد توهین قرار گرفت. می دانستم که باقری گل می زند. از دل خانواده خودمان به ما آسیب می زنند که این اتفاق سختی است.

وی افزود: ما نماینده ایران در آسیا هستیم و به جای اینکه از ما حمایت کنند به ما اتهام می زنند. اگر کمک نمی کنند حداقل سکوت کنند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اسم بردن عضو هیات مدیره از خسرو حیدری و سیدمهدی رحمتی گفت: این بازیکنان ما امروز به خسته نباشید دارد. من از آقای زمانی خواهش کردم سکوت کند اما وقتی امروز مصاحبه کرد بنده دیگر ایشان را عضو هیات مدیره استقلال نمی دانم. برخی اوقات فکر می کنم ایشان عضو هیات مدیره حریف است. ایشان به دو کاپیتان تیم من توهین کرده است. من به نمایندگی از بازیکنانم می گویم که ایشان دیگر عضو هیات مدیره استقلال نیست.

منصوریان ادامه داد: به فرشید باقری توهین شده است. نیاز نیست که ما وقت مان را برای تیم حریف بگذاریم. باید عضو هیات مدیره خودمان را کنترل کنیم. ایشان امروز عامل معرفی کرده است. امروز روز خیلی بد بود برای تیم ما. داخل رختکن ما از دیروز صحبت از آقای زمانی بوده تا امروز. ما هفته بعد با لوکوموتیو بازی داریم اما ایشان مدام مصاحبه می کند. فضای فوتبالی ادم فوتبالی می طلبد.

وی افزود: ما مقابل مردم باید همیشه سرمان پایین باشد. آقای زمانی آدرس را اشتباه آمده است. من از آقای وزیر خواهش می کنم که با درایت و افکار نوینی که دارند این مسئله را مدیریت کنند. ما در معرض آسیب هستیم.

منصوریان ادامه داد: آقای زمانی من را مجبور کرده است که بروم دریافتی های رحمتی و حیدری را دربیاورم. این دو بازیکن براساس قرارداد سازمان لیگ ۳۸ درصد گرفته اند. ایشان سوهان روح هوادار ما شده است. من نمی دانم چطور باید از ایشان خواهش کنم که سکوت کند. ان شالله وزیر یک تصمیم خوب در این مورد بگیرد. باعث و بانی گل تساوی ما برابر سایپا آقای زمانی است.

***
حسین فرکی:
شایسته شکست برابر استقلال نبودیم

آنها خوش شانس بودند و ما بدشانس


سرمربی تیم فوتبال سایپا تیمش را شایسته شکست برابر استقلال ندانست و گفت: تیم ما برابر حریف بدشانس بود و استقلالی ها خوش شانس بودند.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین فرکی پس از شکست ۲ بر یک امروز چهارشنبه تیمش برابر استقلال به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی گفت: بازی را انجام دادیم که از قبل پیش بینی کرده بودیم و فکر می کردیم که برنده از زمین خارج شویم. برای این کار هم حریف را آنالیز کرده بودیم و در طول ۹۰ دقیقه هم بازیکنانم تلاش کردند تا به پیروزی برسند.

وی افزود: مساوی هم خود من را راضی نمی کرد. امید داشتم که این برد را بدست بیاوریم. شایسته برنده شدن برابر استقلال بودیم. از نتیجه ناراحت هستم. شاید اگر مردم بازی را نمی دیدند این شایستگی بازیکنان ما نشان داده نمی شد اما حالا مردم دیدند که جایگاه سایپا اینجا نیست.

فرکی در مورد اتفاقاتی که در این دیدار برای تیمش افتاد گفت: مصدومیت صادقی باعث شد که ما یک تعویض اجباری داشته باشیم و بعد هم بازیکن جوان ما در دقایق پایانی با مصدومیت مواجه شد. اما با تغییر تاکتیکی که دادیم بازی یک بر صفر باخته را به مساوی تبدیل کردیم. مردم دیدند که ما شایسته این شکست نبودیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این بود که استقلال روی ضربه ایستگاهی و کرنر به گل خواهد رسید که متاسفانه همین اتفاق هم افتاد. اگر در جریان بازی قرار بود به گل برسند تیم حریف توان این کار را نداشت. امروز تیم خوش شانس استقلال بود و تیم بدشانس سایپا. به مجموعه استقلال تبریک می گویم.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com