Friday, Apr 14, 2017

صفحه نخست » پاسخ دفتر آیت الله مکارم شیرازی درباره هزینه‌ کتابت قرآن مطلّا

quran2.JPGقم - دفتر آیت الله مکارم شیرازی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: قرآن مطلایی که توسط این مرجع تقلید رونمایی شد به یکی از خیرین فروخته و تمام درآمد آن صرف ایتام و نیازمندان خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در پاسخ به سؤالات مطرح شده در مورد هزینه تولید بزرگترین قرآن مطلای جهان که چند روز قبل توسط این مرجع تقلید رونمایی شد، اطلاعیه‌ای در قالب سوال جمعی از مقلدین و پاسخ آن منتشر کرد که بدین شرح است:

سؤال:

محضر مبارک مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

به استحضار می‌رساند پس از رونمایی جنابعالی از بزرگترین قرآن مطلای جهان، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی این اشکال در ذهنشان ایجاد شده است که آیا بهتر نبود به جای صرف این هزینه هنگفت جهت ساخت قرآن مطلا، بودجه آن صرف موارد مهم‌تر از جمله رسیدگی به فقرا و نیازمندان می‌شد. لذا تقاضا داریم نسبت به رفع این اشکال از اذهان ایشان، پاسخ خود را مرقوم فرمایید.

پاسخ:

در عین احترام به نظرات این عزیزان لازم است توضیح دهیم که از یک نکته متأسفانه غفلت شده و آن این که پدیدآورنده این اثر قرآنی در همان جلسه‌ای که رونمایی توسط حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی انجام شد، تصریح کرد که این اثر چند برابر هزینه‌ای که برای آن مصرف شده به یکی از خیرین در کشور و یا یکی از کشورهای اسلامی دیگر فروخته خواهد شد و تمام درآمد آن بدون استثنا صرف ایتام و نیازمندان خواهد شد.

بنابراین در اینجا دو کار مهم انجام شده که هر یک از دیگری جالب‌تر است. اولاً یک اثر قرآنی بسیار نفیس و بی‌سابقه تولید شده، ثانیاً یک منبع درآمدی برای ایتام و نیازمندان است.

امیدوارم با این توضیح هرگونه شبهه برطرف گردد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com