Tuesday, Apr 25, 2017

صفحه نخست » رسانه مصری: درخواست ایران از میلیاردر اماراتی برای میانجی‌گری با ترامپ

یک سایت مصری مدعی شد که ایران از "حسین علی سجوانی" میلیاردر اماراتی و دوست صمیمی دونالد ترامپ خواسته است که برای ملایم ساختن دیدگاه ترامپ درباره ایران نقش میانجی ایفا کند.

به گزارش عصرایران، سایت مصری "عربی 21" در یک گزارش اختصاصی به نقل از "منبع آگاه" که نام آن را ذکر نکرده، مدعی شد که ایران در پی گرفتن ارتباط با ترامپ از طریق یکی از دوستان صمیمی وی است.

این سایت مدعی شد: ایران از "حسین علی سجوانی" تاجر و میلیاردر اماراتی و رئیس شرکت "داماک" امارات خواسته است که برای تلطیف فضای ایجاد شده میان ایران و آمریکا با ترامپ ارتباط برقرار کند.

حسین علی سجوانی یک میلیاردر اماراتی است که از گذشته با ترامپ روابط اقتصادی داشته و از دوستان صمیمی وی به شمار می رود. برخی رسانه ها وی را ایرانی الأصل معرفی کرده اند اما وی این مسئله را رد کرده و گفته که مادربزرگ وی عراقی است و دایی‎ های پدر وی همچنان در بغداد زندگی می کنند.

693374_334.jpgحسین علی سجوانی و دونالد ترامپ در یک زمین گلف

این منبع آگاه به سایت عربی 21 گفته است: ایران از سجوانی خواسته است این میانجی گری را انجام دهد چون وی فردی شیعه و دارای روابط بسیار نزدیک با ایران است. ایران می خواهد قبل از سفر دونالد ترامپ به عربستان سعودی این میانجی گری صورت گیرد زیرا در این سفر ممکن است موضعی علیه ایران و گسترش نفوذ آن در منطقه اعلام شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار است اواخر اردیبهشت ماه به عربستان سعودی سفر کند. این سفر در پی دیدار "محمد بن سلمان" جانشین ولیعهد و پسر پادشاه عربستان سعودی با ترامپ در کاخ سفید برنامه ریزی شده است. محمد بن سلمان پس از این دیدار آن را "نقطه تحول تاریخی" دانسته بود. کارشناسان معتقدند که ترامپ در سفر آینده خود به عربستان موضع سختی را علیه ایران اعلام و از عربستان سعودی در برابر ایران حمایت خواهد کرد.

شرکت حسین علی سجوانی با شرکت ترامپ در انجام یک پروژه 2 میلیارد دلاری در زمینه معامله ویلاهای لوکس همکاری می کرد.

آقای سجوانی همچنان شریک ترامپ به شمار می رود. سجوانی درباره اینکه ترامپ دیگر نمی تواند به فعالیت های اقتصادی بپردازد گفت "هر 3 فرزند ترامپ در اتخاذ تصمیمات [اقتصادی مربوط به شراکت دو طرف] مشارکت دارند و من فکر می کنم با وجود آنها مشکلی در رشد اقتصادی و حفظ روابط تجاری نخواهیم داشت".

سجوانی درباره روابطه صمیمی بین خانواده وی و خانواده ترامپ گفته است که همسرش و ایوانکا ترامپ 2 دوست صمیمی هستند و خانواده ترامپ به صورت منظم به منزل وی در نیویورک رفت و آمد می‎ کرد.

693375_668.jpgحسین علی سجوانی و 2 فرزند ترامپ در دبی
از سایت های دیگر


حواله پول به هر کشوری، صرافی های ارز دیجیتال چگونه کار میکنند؟
ارتشبد نعمت الله نصیری سومین رئیس ساواک
برنامه ویژه امروز دکتر هلاکویی

پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com