Thursday, May 25, 2017

صفحه نخست » بازداشت مردی که زنان مذهبی به زیارت او می‌رفتند

ytu7911238755-small.jpgرادیو زمانه - در استان البرز مردی ادعا می‌کرد با امام زمان مرتبط است. زنان حاجتشان را می‌نوشتند و به او می‌دادند که به دست امام زمان برساند. به دستور دادستان دادگاه عمومی و انقلاب، در شهرستان فردیس این مرد بازداشت شده است. عده‌ای از زنان مذهبی به زیارت او می‌‌رفتند.

فرد بازداشت شده و مدعی ارتباط با امام زمان یک مرد میانسال است. حسن جهانشاهلو، دادستان فردیس به خبرگزاری مهر گفته است:

«این فرد میانسال با این ادعا که با امام زمان ارتباط دارد اقدام به دریافت وجوه از مردم در قبال رساندن نامه‌ها و نیز دریافت پاسخ می‌کرده است. متأسفانه او سوءاستفاده از باورهای مذهبی را به جایی رسانده بود که تعدادی از بانوان محل فعالیتش را زیارت می‌کردند.»

به گفته دادستان فردیس نامه‌هایی که امام زمان در پاسخ به بانوان معتقد می‌نوشته، به خط فرد بازداشت شده بوده است.

دادستان فردیس به خبرگزاری مهر گفته است که روانپزشکان گواهی کرده‌اند که فرد مدعی ارتباط با امام زمان از نظر روحی سالم است.

بهمن سال گذشته در شهرستان پاکدشت مردی که گمان می‌کرد به شکل حضرت موسی به زمین آمده که بحران‌های بین‌المللی را از میان بردارد بازداشت شد. او همچنین ادعای خدایی کرده بود.

در بهمن همان سال هم در پردیس مردی ۳۷ ساله که ادعای وحی داشت و با انتشار شب‌نامه و مبعوث‌نامه مردم را دعوت به گرویدن به دین تازه‌ای کرده بود، توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

در سال ۹۲ در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر که در شاهرود و با حضور امام جمعه و یکصد نفر از مسئولان این شهر برگزار شده بود، فردی وارد سالن شد و با صدای بلند اعلام کرد که پیامبر است.

در سال ۹۳ با رواج یافتن عرفان‌های جایگزین در جامعه ایران، افرادی که ادعا می‌کردند امام زمان یا پیامبرند و ادعای وحی یا معجزه داشتند و حتی پیروانی هم پیدا کرده بودند، ظهور کردند. از شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی فیلم مستندی با عنوان «دکان‌های کاغذی» در چندین قسمت پخش شد. در این مستند با این اشخاص گفت‌وگو شده و بخش‌هایی از محاکمه آنان نیز پخش شده بود.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com