Monday, Jun 5, 2017

صفحه نخست » حریف پرسپولیس در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

alahli.jpgتیم فوتبال پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف تیم پر افتخار الاهلی عربستان برود.

به‌ گزارش ‌ایسنا، قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در کوالالامپور مالزی برگزار شد و هشت تیم راه یافته به این مرحله حریفانشان را شناختند.

بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته تیم فوتبال پرسپولیس باید برابر الاهلی عربستان به میدان برود. الاهلی رقابت‌های امسال لیگ قهرمانان آسیا را در گروهی که ذوب‌آهن اصفهان در آن قرار داشت شروع کرد. آنها در این گروه با یک امتیاز کمتر نسبت به العین به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شدند.

تیم عربستانی در دو دیدار خود برابر ذوب آهن به میدان رفت و توانست در بازی نخست ۲ بر یک ذوب آهن را شکست دهد و در دیدار دوم نیز با دو گل تیم ایرانی را شکست داد.

الاهلی عربستان در مرحله یک هشتم نهایی برابر الاهلی امارات قرار گرفت و در حالی که در دیدار رفت برابر این تیم به تساوی یک بر یک رسید، در بازی برگشت توانست ۳ بر یک به پیروزی برسد و به مرحله بعد راه یابد.

الاهلی قدمتی هشتاد ساله در فوتبال عربستان دارد و توانسته سه قهرمانی در لیگ و ۱۳ قهرمانی در رقابت‌های کینگ کاپ به دست بیاورد.

آخرین قهرمانی الاهلی در لیگ عربستان مربوط به سال گذشته است؛ جایی که این تیم توانست عنوان قهرمانی لیگ عربستان را قاطعانه با ۶۳ امتیاز و هشت امتیاز بیشتر از الهلال به دست بیاورد. با این حال الاهلی در رقابت‌های این فصل عربستان که با قهرمانی الهلال به پایان رسید در رده دوم قرار گرفت و از رسیدن به عنوان قهرمانی باز ماند.

تله سانتانا، سرمربی برزیلی در سال ۱۹۸۳ هدایت این تیم را بر عهده گرفت و با این تیم به قهرمانی نیز دست یافت. علاوه بر این کریستین گراس، مربی سوئیسی دو سال در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ در این تیم حضور داشت. لوئیس فیلیپه اسکولاری نیز سابقه هدایت این تیم را بر داشته است.

بازیکنان شاخص خارجی

در ترکیب الاهلی عربستان، عمر السوما سوریه‌ای در کنار سعد عبدالامیر عراقی و جیانیس فتواتزیدیس یونانی، از جمله بازیکنان شاخص این تیم عربستانی محسوب می‌شوند که البته خطرناک‌ترین این بازیکنان عمر السومای سوریه‌ای است. او دو بار توانسته به عنوان بهترین بازیکن سال این تیم انتخاب شود.

***

سعودی‌ها در کویت و قطر با پرسپولیس بازی نمی‌کنند

فدراسیون فوتبال عربستان تاکید کرد که نماینده‌های این کشور در لیگ قهرمانان آسیا برابر نماینده ایران در قطر و کویت به میدان نخواهند رفت.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از اسپورت ۲۴، قرعه‌کشی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال پرسپولیس باید در این مرحله به مصاف الاهلی عربستان برود.

در صورت صعود تیم فوتبال پرسپولیس به دور بعد و از طرف دیگر الهلال در صورت پیروزی برابر العین باز هم باید شاهد یک رویارویی دیگر بین نماینده‌های ایران و عربستان باشیم.

به احتمال خیلی زیاد پرسپولیس کشور قطر را به عنوان میزبان بازی خود برابر الاهلی عربستان انتخاب می‌کند اما فدراسیون فوتبال عربستان از هم‌اکنون تاکید کرده که نه الاهلی و نه الهلال در قطر به میدان نخواهند رفت.

یک مسئول فدراسیون فوتبال عربستان که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگویی که با اسپورت ۲۴ داشت تاکید کرد که نه الاهلی و نه الهلال در قطر به میدان نخواهند رفت و باید پرسپولیس به دنبال معرفی کشور دیگری به غیر از قطر و کویت باشد.

***

واکنش جالب سایت عربستانی به قرعه حریف پرسپولیس

سایت عربستانی از قرعه پرسپولیس برای الاهلی به عنوان مشکل بزرگ برای نماینده عربستان یاد کرد.

به گزارش ایسنا، قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در کوالالامپور مالزی برگزار شد و هشت تیم راه یافته به این مرحله حریفانشان را شناختند. بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته تیم فوتبال پرسپولیس باید برابر الاهلی عربستان به میدان برود.
سایت العاجل عربستان بعد از مشخص شدن قرعه الاهلی از این تیتر استفاده کرد" الاهلی در بحران" و در ادامه نوشت: "الاهلی در حالی در مرحله گروهی قطر را به عنوان میزبان خود برابر نماینده‌های ایران انتخاب کرد که این روزها رابطه سیاسی قطر و عربستان تنش آمیز شده است و باید دید که سران الاهلی در ادامه چه تصمیمی برای انتخاب میزبان خود برابر نماینده ایران خواهند داشت".
البته این باشگاه عربستانی روز گذشته قرارداد خود با اسپانسر قطری‌اش لغو کرد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com