Wednesday, Jun 14, 2017

صفحه نخست » پیوستن ناگهانی کاوه رضایی به شارلورُوای بلژیک و واکنش باشگاه استقلال

Kaveh_Rezaei.jpgباشگاه استقلال واکنشی احساسی نسبت به جدایی کاوه رضایی از این تیم پیوستن به شارلورُوای بلژیک داشت.

به گزارش ایسنا، بعد از جدایی کاوه رضایی از استقلال، این باشگاه در قالب نامه ای خطاب به او، از رفتار این باریکن به شدت گلایه کرد. متن این نامه احساسی به شرح زیر است:

کاوه عزیز

حوالی ساعت ١٠ شب گذشته بود که در اینستاگرامت از رفتن خبردادی و گفتی برای پیشرفت فوتبالی، راهی اروپا می شوی. طی حدود ٢٠ سال اخیر، بازیکنان بسیاری از استقلال و سایر تیمها برای پیشرفت فوتبالی شان، تیمهای اروپایی را انتخاب کردند، من جمله علیرضا منصوریان سرمربی تیم. این یک اتفاق خوب و مثبت برای هربازیکنی است اما به شرطی که قواعد آن هم رعایت شود.
ما بعد از دیدن این پست، بابت حضورت در اروپا از یک سو مسرور و شاد شدیم و از سوی دیگر بسیار غمگین و دلخور. شاد بابت این که حضور یک بازیکن ایرانی در اروپا، باعث خوشحالی است و چه شیرین تر که لژیونر اروپایی فوتبال ایران، استقلالی هم باشد و مهر استقلال بر پیشانی اش اما دلایل دلخوری...

کاوه عزیز

باشگاه استقلال برای ناراحتی و گلایه بابت این نوع لژیونر شدن شما، چند ابهام و پرسش بی جواب دارد؛ اول این که چرا خبر امضای قراردادت با تیم بلژیکی را درست ساعاتی پس از انتشار خبر امضای قرارداد با سجاد شهباززاده منتشر کردی؟ بسیار مهم تر این که چرا بدون هیچ گونه خبر و اطلاعی به باشگاه، ایران را ترک کرده و به بلژیک رفتی؟ لژیونر شدن تو، خبر خوبی است اما این گونه رفتن اصلا خوب نیست...
خودت میدانی تمدید قراردادت حرف دل هواداران بود و اولویت سرمربی تیم، طی روزهای اخیر هم بارها و بارها مسئول نقل و انتقالات باشگاه و سرمربی تیم به همین دلیل برای مذاکره با تو تماس گرفتند اما دریغ از یک بار پاسخگویی و جواب دادن به تلفن...

کاوه عزیز

بعد از عدم پاسخگویی تو در قبال بارها و بارها تماس، سرمربی و مسئول نقل و انتقالات باشگاه سراغت را از مدیر برنامه هایت گرفتند اما پاسخ او با اتفاقی که در نهایت روی داد، فاصله بسیار داشت. آقای محسن ابراهیمی، مدیر برنامه هایت در پاسخ گفت مشغول مسایل شخصی هستی و در صورتی که شرایط مالی باشگاه مناسب باشد، قراردادت را تمدید می کنی.
باشگاه استقلال و کادر فنی و هواداران از این گونه جدا شدن تو ناراحتند و اگر سجاد شهباززاده و حسن بیت سعید جذب نشده بودند و تو این طور جدا می شدی، بسیار بیشتر ناراحت می‌شدند زیرا خودت و مدیر برنامه‌ات هیچ حرفی از رفتن به اروپا نزده بودید و حتی خبر از مذاکره برای تمدید دادید اما ناگهان در اینستاگرامت مطلبی نوشتی که با گفته های ظهر دیروز هم بسیار متفاوت بود.

کاوه عزیز

تو یک فصل در استقلال بازی کردی و به یکی از بازیکنان محبوب تیم تبدیل شدی، در استقلال به شهرت و محبوبیت بیشتری دست پیدا کردی، با این حساب آیا هواداران و باشگاه حق نداشتند بدانند نباید روی تو برای فصل بعد حساب کنند ؟ آیا نباید حداقل احترام و اصول حرفه ای را برای باشگاه بزرگ و پرافتخار استقلال، سرمربی و مدیرانش قائل می‌شدی و با وجود تماس های بسیار، یک بار اعلام می‌کردی قصد مذاکره با تیمهای اروپایی را داری؟
چند روز قبل در اینستاگرامت اعلام کردی هیچ پیشنهاد اروپایی نداری و بعد گفتی برای تمدید با استقلال هیچ شرطی نگذاشته ای، مدیربرنامه هایت هم که گفت اگر پول باشد، تمدید میکنی، پس چرا ناگهان خبر امضای قرارداد با تیم جدیدت را منتشر کردی؟ هوادار باشگاه استقلال باید پیشنهاد نداشتنت را باور کند یا شرطی برای تمدید نگذاشتن را ؟ اینها مطالبی است که خودت نوشتی اما ناگهان مثل رونالدینهو که به چپ نگاه می‌کرد و به راست پاس میداد، گفتی نه پیشنهاد خارجی داری و نه شرط تمدید، اما سر از اروپا درآوردی! آن هم در روزهایی که مسئولان باشگاه بارها با تو تماس می‌گرفتند و جوابی نمی دادی...

کاوه عزیز

ساعت ۱۲ ظهر دیروز، محسن ابراهیمی مدیربرنامه هایت، به باشگاه استقلال آمد و گفت شرایط مالی فراهم باشد، تو و سید مجید حسینی قراردادهایتان را تمدید می کنید. این که چنین حرفی به معنای پیش شرط هست یا خیر، بماند به قضاوت هواداران، اما چطور ممکن است مدیر برنامه ات ساعت ۱۲ ظهر خبر از تمدید بدهد و ۱۰ شب تو در بلژیک عکس امضای قراردادت را منتشر کنی؟! آیا در آن لحظه به هواداران میلیونی استقلال فکر کردی؟
همه بازیکنان تیم به خوبی یادشان هست، در چند هفته ابتدایی که هنوز به شرایط مطلوب نرسیده و در تیم جا نیفتاده بودی، سرمربی تیم چطور پایت ایستاد و حمایتش را در مقابل انتقادات، ذره ای کم نکرد و پای اعتمادش به تو ماند. البته متاسفانه این در حال تبدیل شدن به یک بدعت بد است که برخی بازیکنان در طول فصل و زمانی که لیگ و بازیها در جریان است، عادی رفتار می کنند و بلافاصله در فصل نقل و انتقالات، تغییر ۱۸۰ درجه ای داده و رفتارشان عوض می شود و نه جواب تلفن می‌دهند، نه هوادار برایشان مهم است، نه احترام باشگاه و سرمربی و ...

کاوه عزیز

پستهایی که در اینستاگرامت گذاشتی و صحبت های ظهر دیروز مدیر برنامه هایت، هیچ نشانی از احتمال رفتن به فوتبال اروپا نداشت. پاسخ ندادن به تماسهای مکرر سرمربی و مسئول نقل و انتقالات و شرکت در جلسه و خبر از تمدید قرارداد کجا و ناگهان اعلام پیوستن به تیم جدید کجا ؟ ما این را نوعی بی احترامی به باشگاه استقلال و چند ده میلیون هوادارش می‌دانیم. ای کاش ۲-۳ روز قبل حداقل خبر مذاکره با تیم جدیدت را اعلام می‌کردی. این که در اینستاگرام، پیشنهاد اروپایی را تکذیب می‌کنی و می‌گویی شرطی برای تمدید نداری و ظهر مدیربرنامه ات خبر تمدید در صورت وجود پول می‌دهد، اما شب پیراهن تیم جدیدت در دستانت است، نوعی مخفی کاری برای باشگاه و هواداران است، میلیونها هوادار، همان هوادارانی که همواره در طول فصل گذشته برایشان پست تشکر آمیز گذاشتی و قدردانشان بودی، اما حالا سردرگمشان کردی و با احساساتشان بازی شد. ای کاش اصلا آن پست ها را نمی نوشتی... علاقه به پیشرفت و تلاش برای شرایط بهتر، آرزو و خواست هر انسانی است، تو هم حق داری چنین هدف و انگیزه ای داشته باشی، اما چه بهتر که این کار را صادقانه انجام می‌دادی، نه این که به هوادار و باشگاه یک چیز بگویی و در عمل کار دیگری انجام دهی. هواداران استقلال با پستهای تو، دلگرم و امیدوار شدند اما با عکسی که منتشر کردی، همه آن امیدها را به یاس تبدیل کردی، امیدهایی که خودت ساخته بودی...

کاوه عزیز

خوب شد باشگاه استقلال حسن بیت سعید و سجاد شهباززاده را جذب کرد، وگرنه با اتفاق دیشب، رفتن تو بسیار تلخ تر می‌شد. قرار نبود هواداران و باشگاه را این گونه غافلگیر کنی، اگر خودت و یا مدیر برنامه هایت با وجود چند جلسه رو در رو و تماسهای مکرر تلفنی، حتی خبر از احتمال نماندنت می‌دادید، این گونه هواداران و باشگاه را متعجب و غافلگیر نمی کردید و باشگاه و کادر فنی با پیش فرض نماندن تو، کارهای نقل و انتقالاتی را جلو می برد. باشگاه استقلال و علیرضا منصوریان در طول فصل گذشته، همواره پشت بازیکنان خود ایستادند و نمونه اش را در پرداخت بی سابقه ای که انجام شد، دیدیم. با این حال کمترین توقع ما و هواداران، یک احترام ساده بود. احترامی که می توانست با پاسخ به تماسهای بسیار، دیده شود. احترامی که می توانست با گفتن این که شاید به فوتبال اروپا بروم، به دست بیاید، موضوعی که در همه جای دنیا اتفاق می افتد و اصلا عجیب نیست اما شما به یک سو راهنما زدی و به سوی دیگر پیچیدی!

کاوه عزیز

باشگاه استقلال و کادر فنی و به خصوص سرمربی تیم، در طول فصل گذشته نهایت همکاری را با شما و سایر بازیکنان داشتند و حالا هم به نمایندگی از مجموعه باشگاه و هواداران برایت آرزوی موفقیت و پیشرفت روز افزون داریم. کاوه رضایی نماینده استقلال در فوتبال اروپا است و از این جهت بسیار خوشحالیم. از ابتدای حیات باشگاه استقلال هم به لطف خدا و حمایتهای هواداران، بازیکنان بزرگ بسیاری به استقلال آمده و رفته اند که جایشان توسط سایرین پر شده است. بار دیگر می گوییم حضورت در فوتبال اروپا را به فال نیک گرفته و از این بابت خوشحالیم و تبریک میگوییم، اما دلخوری ها پابرجاست. دلخوری بابت گفتار و رفتاری که بسیار با هم فاصله داشت، بسیار...

کاوه عزیز

ابتدای فصل گذشته، سجاد شهباززاده گفت قصد دارد به فوتبال اروپا برود و روی او حساب نکنیم. با نهایت درستی و صداقت جدا شد و جایگاهش و پیراهنش محفوظ ماند. سجاد حرفه ای رفت و حرفه ای هم بازگشت، با این که نوع جداییت را دوست نداشتیم و به خاطر پستهای اینستاگرام و صحبت های مدیر برنامه هایت، انتظار داشتیم خود تو را پای میز مذاکره ببینیم نه عکست را در بلژیک! اما قدردان زحماتی که برای استقلال کشیدی، هستیم. همان گونه که سرمربی تیم شب گذشته و پس از شنیدن خبر امضای قراردادت، فقط این جمله را گفت: کاوه رفت؟ مبارکش باشد و برایش آرزوی موفقیت دارم.
جای کاوه رضایی در استقلال محفوظ است، او به عنوان یک استقلالی راهی فوتبال اروپا شده و برای او آرزوی موفقیت و پیشرفت هرچه بیشتر داریم. هرچند امیدواریم این اتفاق در مورد سید مجید حسینی تکرار نشود و او هم با وجود این که گفته شرطی برای تمدید قرارداد ندارد، سر از تیمی دیگر در نیاورد. سید مجید حسینی بازیکن مکتب استقلال است و از تیمهای پایه ای باشگاه خود را به سطح اول فوتبال ایران رسانده است. کاوه رضایی هر زمان که بازگردد، جایش محفوظ است.

***

توفیقی، دبیر هیات مدیره باشگاه استقلال: بازیکن اروپا ندیده فکر می کند اروپا جای خاصی است!

وبسایت رسمی برنامه نود - دبیر هیات مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه کاوه رضایی از این باشگاه مبلغ ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان دریافتی داشته است، به جدایی این بازیکن واکنش تندی نشان داد.

به گزارش وب سایت نود، پندار توفیقی در گفتگو با رادیو تهران درباره جدایی کاوه رضایی از استقلال گفت: ما شب گذشته متوجه شدیم، رضایی به بلژیک رفته است. در این مدت سعی کردیم با رضایی تماس بگیریم و با مدیر برنامه هایش در ارتباط بودیم. در قرارداد رضایی آمده بود که این بازیکن در ایران فقط می تواند برای استقلال بازی کند.

مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال درباره اینکه آیا این باشگاه با رضایی اختلافات مالی داشته است؟ تأکید کرد: کوچکترین اختلاف مالی با رضایی نداشتیم. این بازیکن ۸۰ درصد قراردادش را با تمام آپشن هایش دریافت کرده است. قرارداد رضایی شفاف است. مدیربرنامه رضایی یک ماه از فصل گذشته مدام در رسانه ها می گفت یک فصل پرحاشیه و پرتنش را داشته ایم. بازیکنانی خیلی بزرگ به استقلال آمده اند و رفته اند ولی هواداران برای کسانی جان می دهند که با جان و دل برای استقلال بازی کنند.

توفیقی خاطرنشان کرد: ما احترام کاوه رضایی را نگه داشتیم و حتی به موقع، پول این بازیکن را دادیم. در استقلال سابقه نداشته است ۸۰ درصد کل قرارداد بازیکنان پیش از اتمام فصل پرداخت شود. حتی بازیکنانی که قراردادشان زیر ۵۰۰ میلیون تومان بود، ۱۰۰ درصد قراردادشان را گرفته اند.

وی در پاسخ به این سوال که دریافتی کاوه رضایی از استقلال چقدر بوده است؟ تصریح کرد: قرارداد رضایی با استقلال با آپشن هایش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که این بازیکن یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان دریافتی داشته است. او ۱۰۰ درصد قراردادش را گرفته است حتی دو آپشن قرارداد رضایی به این بازیکن تعلق نمی گرفت ولی باشگاه استقلال برای همکاری با این بازیکن، این آپشن ها را هم پرداخت کرد.

توفیقی در پاسخ به این سوال که آیا امضای قرارداد باشگاه استقلال با سجاد شهباززاده دلیل جدایی کاوه رضایی بوده است؟ گفت: دلیلش را نمی دانم. ما تا شب گذشته فکر می کردیم کاوه در استقلال می ماند. حتی علیرضا منصوریان سرمربی تیم هم چند بار با رضایی تماس گرفت که این بازیکن جوابش را نداد.

مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال یادآور شد: به هر حال این اتفاق نامیمون در فوتبال ما هست. خوشحالیم بازیکن تیم فوتبال استقلال می تواند در اروپا بازی کند. کسانی که اروپا ندیده اند فکر می کنند کلمه اروپا چیز خاصی است. اگر بازیکنی مثل علی دایی، پاشازاده، مجیدی، منصوریان در تیم های بزرگ اروپایی بازی کنند خیلی هم عالی است ولی بازیکنی که از استقلال جدا می شود بدون کوچکترین اطلاع در حالی که با استقلال قرارداد دارد، این کار درستی نیست.

وی خاطرنشان کرد: مدیر برنامه کاوه رضایی می گفت مشکل کاوه فقط مسائل مالی است که ما هم گفتیم آن را حل می کنیم. برای همین ۸۰ درصد قراردادش را پرداخت کردیم.توفیقی درباره وضعیت مجید حسینی تصریح کرد: مدیر برنامه حسینی، مدیربرنامه کاوه رضایی هم هست. متأسفانه این روزها مد شده است که بازیکنان به جای اینکه با باشگاه صحبت کنند در فضای مجازی حرف هایشان را به باشگاه می زنند. حسینی در استقلال رشد کرده و منصوریان به او بازی داده است. ما شرایط خودمان را به مدیربرنامه های این بازیکن اعلام کردیم و قرار شد وی هم حسینی را در جریان بگذارد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com