Tuesday, Jul 11, 2017

صفحه نخست » بحرین: دستگیری اعضای یک گروه مرتبط با ایران

Iran_Bahrain.jpgوزارت کشور بحرین در این بیانیه آورده است: یک نفر از متهمان این بمب‌گذاری دستگیر شده است و هویت سایر متهمان نیز کشف و مشخص شده است.


بحرین پس از دستگیری یکی از متهمان بمب‌گذاری ماه گذشته این کشور مدعی شد اعضای گروه که این بمب‌گذاری را انجام داده‌ زیر نظر یک ایرانی فعالیت‌های خود را انجام می‌دادند.

دولت بحرین این گروه را به انجام فعالیت‌های تروریستی متهم می‌کند.

به گزارش عصرایران به نقل از منابع بحرینی، وزارت کشور بحرین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد یکی از متهمان بمب‌گذاری ماه گذشته در روستای الدراز که در آن یک مأمور پلیس کشته و دو تن دیگر زخمی شده بودند را دستگیر کرده است.

وزارت کشور بحرین در این بیانیه مدعی شد بر اساس تحقیقات و بازجویی‌های انجام شده مشخص شد گروهی که اقدام به بمب‌گذاری کرده بود از سوی یک فرد مقیم ایران مدیریت می‌شد.

این بمب‌گذاری ۲۸ خردادماه در روستای الدراز که از مدت‌ها پیش شاهد اعتراضات و تظاهرات علیه دستگاه حاکم است واقع شد و در آن یک مامور پلیس کشته شد و دو تن دیگر زخمی شدند.

وزارت کشور بحرین در این بیانیه آورده است: یک نفر از متهمان این بمب‌گذاری دستگیر و هویت سایر متهمان نیز کشف و مشخص شده است و تحقیق در این رابطه همچنان ادامه دارد.

بر اساس این بیانیه عملیات بمب‌گذاری از سوی ۲ نفر به نام‌های "حسن عبدالله مرهون راشد" ۲۶ ساله و "سید محمد قاسم محمد حسن فضل" ۲۵ ساله صورت گرفته است.

متهم اول که راشد نام دارد در حالی دستگیر شد که یک فقره سلاح کلاشنیکوف همراه داشت. وی پیش از این به اتهام دست داشتن در بمب‌گذاری در روستای الدراز در سال ۲۰۱۴ و ایجاد آتش‌سوزی عمدی محکوم شده بود.

متهم دوم نیز به اتهام ارتکاب اقدامات تروریستی به حبس ابد محکوم شده اما به دلیل فراری بودن زندانی راهی زندان نشده بود.

بحرین بارها ایران را به دست داشتن در اعتراضات مردمی این کشور و همچنین اقدامات خشونت‌آمیز در شهرهای مختلف متهم کرده است.
ایران این اتهامات را رد کرده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com