Tuesday, Jul 18, 2017

صفحه نخست » عباس عبدی: در نهایت همه اصولگرایان تتلیتی می شوند، خدا عاقبتشان را به خیر کند

uk02k12112k7_small.jpgعباس عبدی در گفت و گو با نامه نیوز: یک کلاه مخملی هم سرشان بگذارند تمام است، رییسی و رسایی نمی توانند مطالبات تتلیتی ها را نمایندگی کنند، اصولگرایان هویتشان را بازسازی کنند نه اینکه هویتشان را از دست بدهند

نامه نیوز :بعد از انتخابات ریاست جمهوری نظر اکثریت تحلیلگران و فعالان سیاسی اصولگرا این بود که برای پیروزی باید دنبال جذب آرای خاکستری بود و برای نیل به این مقصود باید گفتمان سیاسی بازنگری شود. در مراسم یک سالگی «فارس پلاس (زیرمجموعه خبرگزاری فارس) شاهد حضور تتلو در ردیف اول و در کنار چهره های سیاسی اصولگرا بودیم. اما سئوال این است که جذب تتلو برای اصولگرایان رأی خاکستری می شود یا خیر؟ عباس عبدی ضمن پاسخگویی به این سئوال، توصیه ای به اصولگرایان داشت که اول دنبال بازسازی هویت خود باشند نه آنکه هویت خود را از دست بدهند تا جذب آرا کنند.
عباس عبدی در گفتگو با نامه در پاسخ به این سئوال که اصولگرایان برای انتخابات مجلس دهم کلاه مخملی ها را برای برنامه تبلیغاتی خود دعوت کردند و در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و پس از آن نیز تتلو را آوردند به نظر شما آنها می توانند با این روش ها آرای خاکستری را به سمت خود جذب کنند؟ گفت: خدا عاقبت کسانی را بخیر کند که آرای خاکستری شان می خواهد تتلو و کلاه مخملی ها باشد.
وی افزود: نمی دانم آنجا اصلا کسی به این موضوعات بطور جدی فکر می کند یا آنکه همین طور تتلو می آید و ردیف جلو می نشیند، کلاهش را هم کج می گذارد و خالکوبی هایش را بیرون می اندازد. من که دیروز عکس مراسم را دیدم جا خوردم. به نظرم همه در نهایت تتلیتی می شوند و یک کلاه مخملی هم سرشان بگذارند تمام است.
این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: معتقدم این کارها دردی را دوا نمی کند. اصلا نباید در ابتدا دنبال جذب آرا بود، این یک بحث ثانوی است. یک گروه باید دنبال بازسازی هویت خودش در درجه اول باشد؛ نه آنکه هویت خودش را هم از دست بدهد تا جلب آرا کند چون در این صورت همان آرای پیشین خود را نیز از دست می دهد.
عبدی ادامه داد: در دنیای واقعی این طور نیست که آقای رسایی یا آقای رئیسی مطالبات تتلیتی ها را نمایندگی کنند. اگر می بینند هنرمندان به دیدار آقای خاتمی می روند و احترام می گذارند، آن یک دلیلی دارد نه آنکه آقای خاتمی بخواهد فقط برای جلب ارای آنها رفتار کند. این کار یک پایه تحلیلی و یک ایده ای پشت آن وجود دارد که در اقدامات اصولگرایان دیده نمی شود این افراد بیشتر اقتضایی عمل می کنند تا تحلیلی.

عباس عبدی: اصولگرایی را می توان به پیش و پس از این عکس طبقه بندی کرد

عباس عبدی در باره این عکس در کانال تلگرام خود نوشت: آنهایی که هنوز به اهمیت انتخابات به عنوان یک عامل مهم تغییر در باورها و ارزشها ایمان نیاورده اند این عکس را هر روز چند بار ببینند. اصولگرایی را می توان به پیش و پس از این عکس طبقه بندی کرد. احتمالا این عکس را بدهم در قطع مناسب چاپ کنند و در دفترم بزنم با این تیتر که اگر عوامل دیگر نتوانست این جماعت را ذوب کند انتخابات بخوبی توانست. به قول مارکس در مانیفست در توصیف مدرنیته: "هر انچه سخت و استوار است دود میشود و به هوا میرود."

این جماعت که نه سخت است و نه استوار ؛ برای دود کردنشان کوشش برای کسب چند رای ناقابل و البته حلال کافی است.

ضمنا علامت تاج را بر کلاه و آستین بالازده را نزد آقای تتلو ببینید تا همه چیز روشن شود.

1f10656c059e.jpg
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com