Tuesday, Jul 18, 2017

صفحه نخست » لباس نیروهای انتظامی دوربین‌دار می‌شود

camera_Police.jpgایلنا ـ جانشین پلیس پیشگیری ناجا از دوربین‌دار شدن لباس نیروهای انتظامی خبر داد.

سردار مهدی معصوم‌بیگی در حاشیه همایش کلانتری و پاسگاه‌های استان همدان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح که از آن به نام "دوربین البسه" یاد می‌شود به زودی در یکی از استان‌ها اجرایی خواهد شد.

معصوم بیگی افزود: در راستای صیانت از حقوق شهروندی این دوربین‌ها تمامی اقدامات مامور کلانتری را به طور مستمر ثبت و ضبط می‌کند.

وی بیان کرد: برخی از افراد برخلاف آنچه رخ داده اقدام به شکایت از ماموران می‌کنند که با اجرایی شدن طرح دوربین البسه شکایت‌های نادرست حذف می‌شود.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا افزود: نصب دوربین بر روی لباس ماموران موجب استاندارد شدن رفتار کارکنان فعال در مجموعه نیروی انتظامی در مواجهه با شهروندان می‌شود.

سردار معصوم بیگی اضافه کرد: همچنین قرار است تعدادی از خودروهای ناجا به دوربین مجهز و در میادین اصلی شهر مستقر شوند.

وی بیان کرد: این طرح ابتدا در استان تهران اجرایی می‌شود تا پس از رفع اشکالات و کاستی‌های احتمالی در سایر استان‌های کشور نیز به مرحله اجرا درآید.

همچنین سامانه‌ای تعریف شده که مردم در منزل شخصی و مغازه خود براحتی بتوانند با فشار یک دکمه با پلیس ۱۱۰ تماس حاصل کنند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا افزود: در صورت نیاز مردم زنگ مربوطه را فشار داده و از این طریق به سامانه پلیس وصل می‌شوند که در این باره تاکنون پنج هزار صنف و منزل در تهران به این سامانه وصل شدند.

سردار معصوم بیگی تاکید کرد: طبق مفاد قانون آیین دادرسی جدید که سال ۹۴ مصوب شد ناجا باید در قبال دریافت شکایت رسید ارائه دهد.

وی گفت: کلانتری و پاسگاه‌ها به علت ارتباط مستمر و چهره به چهره با شهروندان به عنوان خطوط مقدم عملیات در نیروی انتظامی به شمار می‌روند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com