Friday, Aug 18, 2017

صفحه نخست » خنثی شدن دومین حمله تروریستی در اسپانیا با کشته شدن ۵ مظنون

spain.JPGپلیس اسپانیا از خنثی کردن دومین حمله تروریستی و کشتن ۵ فرد مجهز به کمربند انتحاری خبر داده است. در حمله بارسلون ۱۳ نفر کشته شدند. داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت. پلیس از ارتباط حمله دوم با حادثه بارسلون خبر داده است.

پس از حمله تروریستی روز پنجشنبه (۱۷ اوت/ ۲۶ مرداد) در بارسلون اسپانیا با ۱۳ کشته و بیش از ۱۰۰ مجروح، جست‌وجوی نهادهای امنیتی این کشور برای دستگیری عامل این سوءقصد به شدت ادامه دارد.
تنها چند ساعت پس از این حادثه، حمله مشابهی در شهر کوچک کمبریلز واقع در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب بارسلون رخ داد.
در همین ارتباط مقام‌های اسپانیایی گفته‌اند که مأموران پلیس در نخستین ساعت‌های بامداد روز جمعه ۵ مظنون به عملیات تروریستی را که مجهز به کمربند انتحاری بوده‌اند، در شهر کمبریلز کشته‌اند. به گفته مقام‌های اسپانیایی، بدین شکل دومین حمله تروریستی در این کشور خنثی شده است.
به گفته پلیس اسپانیا، مهاجمان در کمبریلز هم مانند واقعه بارسلون، با یک خودروی ون شماری از مردم را زیر گرفته‌اند. بر همین اساس، یک مأمور پلیس و ۶ رهگذر زخمی شده‌اند.
اما مردی که روز پنجشنبه با یک خودروی ون شمار زیادی از مردم را در محله توریستی "رامبلا" در بارسلون زیر گرفته بود، هنوز دستگیر نشده است. راننده ون پس از سوءقصد، از خودرو خارج شده و فرار کرده بود. بلوار معروف "رامبلا" از شلوغ‌ترین و پررفت‌وآمدترین مناطق توریستی کلان‌شهر بارسلون است.

پلیس اسپانیا حادثه بارسلون را "تروریستی" خوانده و گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش سابق) مسئولیت آن را بر عهده گرفته است.
به گفته شاهدان عینی، یک خودروی ون سفیدرنگ با سرعت زیاد در خیابان پرازدحام و پر از گردشگر بارسلون به میان انبوه جمعیت زده و باعث کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مردم شده است.
گزارش‌هایی از بازداشت دو مظنون در این ارتباط منتشر شده است. به گفته رئیس پلیس ایالت کاتالونیا، یکی از این دو مظنون اسپانیایی و دیگری مراکشی است. این افراد اما راننده خودروی ون نبوده‌اند. به گزارش رویترز، مظنون دیگری هم در جریان درگیری مسلحانه با پلیس در حومه بارسلون کشته شده است.
گزارش‌هایی از حضور گردشگران آلمانی در میان قربانیان حادثه بارسلون نیز منتشر شده است. شبکه دوم تلویزیون آلمان (ZDF) با استناد به محافل امنیتی گزارش داده است که ۳ آلمانی هم در میان قربانیان حمله تروریستی اسپانیا هستند. این خبر اما هنوز رسما تأیید نشده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com