Saturday, Aug 19, 2017

صفحه نخست » تصاویر مهدی خزعلی در برابر درهای بیمارستان بقیه‌الله تهران خبرساز شد

رادیو زمانه - کاربران شبکه‌های اجتماعی جمعه، ۲۷ مردادماه عکس‌هایی را از مهدی خزعلی در برابر بیمارستان بقیه‌الله تهران بازنشر کردند. مهدی خزعلی، فعال سیاسی منتقد دستگاه از واردشدن به بیمارستان بقیه‌الله سرباز می‌زده و فریاد می‌کشیده که «لاریجانی منو آورده اینجا، منو می‌خواد بکشه...به خانمم بگین اینا می‌خوان منو اینجا بکشن.»

Khazali02243.jpgخزعلی هفته گذشته بازداشت شده بود. او پیش از بازداشت در نامه‌ای صادق آملی لاریجانی، رئیس‌ قوه قضائیه را به فساد متهم کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز جاری مهدی خزعلی، فعال سیاسی که در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد، در پی وخامت حال از زندان اوین به بیمارستان بقیه‌الله انتقال یافت.

مهدی خزعلی از ۲۲ مردادماه در اعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب غذای خشک زده و امروز ۲۷ مردادماه در پی وخامت حال به بیمارستان بقیه‌الله اعزام شده است.

این فعال سیاسی ۲۲ مردادماه در منزل پدری‌اش از سوی مأموران امنیتی بازداشت گشت و پس از انتقال به زندان اعتصاب غذای خشک خود را آغاز کرد.

گفته می‌شود، بازداشت مهدی خزعلی با ضرب و شتم و همراه با خشونت صورت گرفته است.

تا زمان انتشار این خبر از علت دستگیری و نهاد بازداشت کننده اطلاعی به دست نیامده است.

مهدی خزعلی پیش‌ازاین نیز در بهمن‌ماه سال گذشته بازداشت و در پی اعتصاب غذا از زندان اوین آزاد شد.

این فعال سیاسی درمجموع دارای ۳۷ سال حکم زندان در پرونده‌های مختلف است که این احکام بر اساس قانون باید تجمیع و حکم نهایی به وی ابلاغ گردد، اما تاکنون از تجمیع این پرونده‌های جلوگیری شده است.

مهدی خزعلی، پزشک ایرانی، فرزند ابوالقاسم خزعلی، مدیر انتشارات حیّان و بنیان‌گذار مؤسسهٔ فرهنگی انتشاراتی اباصالح است.

این فعال سیاسی در سالیان اخیر به‌دفعات بازداشت و در اعتراض به عدم پایبندی به آیین دادرسی در سیستم قضایی، دست به اعتصاب غذا زده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com