Friday, Sep 15, 2017

صفحه نخست » "پاسخ آیت الله خامنه ای" به نامه بشار اسد!

sharakim_zand_iranwire_small.jpgشراگیم زند - ایران وایر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای بشار اسد رئیس جمهور محترم سوریه

مرقومه حضرتعالی دیروز به دستم رسید که بسیار باعث مسرت و خوشوقتی اینجانب گردید. ضمن تشکر از جنابعالی و تقدیم محبت خالصانه و پدرانه خود، مایل هستم چند نکته ای را در جهت تعمیق و تحکیم هرچه بیشتر روابط به عرض برسانم.
اول یک تشکر ویژه می‌کنم برای اینکه در عنوان نامه خود بنده را «حضرت آیت الله العظمی امام سید علی خامنه ای» خطاب کرده اید و این نشان از ادب و بصیرت شما دارد. از آنجا که در نامه های داخلی مسئولین کشور خودمان معمولا به «حضرت آیت الله خامنه ای» بسنده کرده و «عظمی» و «سید» و «امام» و اینها را از قلم می اندازند این نامه شما می‌تواند بسیار آموزنده و فرهنگساز باشد. به هر حال به قول معروف کشمش هم یک دُمی دارد و درست نیست القابی که در اصل نه برای شخص بنده که برای احترام به مقام ولایت است، اینگونه مورد کم توجهی قرار بگیرد.

دومین نکته ای که مایلم عرض کنم این است که جنابعالی در مرقومه خود از شخص بنده بسیار تشکر کرده بودید. باید فروتنانه یادآوری کنم که این حجم از تشکر خالصانه و خاضعانه تنها شایسته و بایسته ذات اقدس الهی ست. بشار عزیز، بنده ی کمترین اگر کاری هم کرده باشم از روی محبت و ارادتی بوده است که نسبت به شما و خاندان محترمتان همیشه داشته ام. ابوی گرامی که اکنون همراه با امام راحل ما در جوار رحمت الهی هستند، از دوستان بسیار نزدیک ما بودند و گزافه نیست اگر بگویم قاطعیت و صلابت ایشان در برخورد با فتنه گران سوری راهگشای ما برای برخورد با فتنه گران سال 88 بود. البته سابقه آشنایی و الگوبرداری ما از اقدامات و تدابیر بصیرتمدانه مرحوم «حافظ اسد» به سالها قبل از فتنه 88 برمی‌گردد. در سال 67 نیز ما با الگوبرداری از برخورد قاطعانه و شجاعانه ایشان با زندانیان سیاسی در «زندان تدمر» توانستیم کمی زندانهای خود را خلوت کرده تا جا برای زندانیان بیشتری باز شود. حتما میدانی که پدر با چه شجاعتی هزار زندانی سیاسی خود را یک شبه در زندان تدمر اعدام نمود. البته سوای تمام ارادت و محبتی که ما به ابوی و البته شخص شما - که به راستی نشان داده اید فرزند خلف ایشان هستید - داریم، کمکهای ما به شما دلیل مهمتری نیز دارد... بدون تعارفات مرسوم ما کشور سوریه را مانند یکی از استان های کشور خود می‌دانیم و در حقیقت حمایت از شما به نوعی حمایت از تمامیت ارضی ماست و تشکر لازم ندارد.


اسد عزیز... تو اگر برای بخشی از مردم علوی سوریه رئیس جمهور هم باشی ولی برای شخص بنده همیشه یک استاندار لایق و شجاع هستی که می‌دانم در سایه عنایات ما و البته دولت دوست و برادر روسیه، می‌توانی با صلابت سالهای سال بر آن سرزمین به نمایندگی ما حکمرانی نمایی.

اما سوای این تعریفات بنده انتقاداتی را هم به شما دارم که به عنوان برادری مومن وظیفه دارم گوشزد کنم. اسد عزیز انتقاد اول من در مورد وضعیت حجاب و بی عفتی همسرتان است. اگر شما نمی‌توانید مشارالیها را راضی کنید که مانند یک زن نجیب و مومنه حجاب بر سر کند بنده می‌توانم یک واحد مستشاری از نیروهای زبده گشت ارشاد خود را نیز بفرستم تا این مساله حجاب ایشان به صورت ریشه ای حل شود. فراموش نکنید شهید حججی عزیز ما چند هفته پیش در سوریه سرش را داد که حجاب نرود و واقعا کم لطفی ست اگر شما نتوانید یک چادری چیزی روی سر آن زنک بکشید و دهان طعنه زنندگان و یاوه گویان را ببندید!

اما حالا که عیب برادر مومن خودم را بدون پرده پوشی گفتم دو نکته دیگر را هم بگویم که انشاء الله آنها را هم برای دفعه بعد اصلاح نمایید. اول اینکه این «جمهوری عربی سوریه» را چندین بار در متن نامه خود تکرار کرده بودید. این خوب نیست. حالا مگر کسی به شما گفته عرب نیستید که هی تاکید روی عرب بودن دارید؟ اینها تفرقه افکنانه است و الان هم نگاه کنید در جهان عرب کسی پشت شما نایستاده است و فقط مائیم که هوای شما را داریم. از دفعه بعد از کلمه «جمهوری اسلامی سوریه» استفاده کن که هم با مسماتر است و هم بیشتر باعث نزدیکی ما و شما می‌شود.

و نکته دوم و آخر اینکه اصلا خوب و قشنگ نیست برمی‌داری با فونت Arial نامه رسمی برای بنده می‌نویسی! Arial هم شد فونت؟
چند تا فونت درست و حسابی و مجلسی نصب کن! لطفا این چیزها را بفهم !

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
حضرت آیت الله العظمی امام سید علی خامنه ای

پ.ن: تصویر زیر مربوط به نامه ارسالی بشار اسد برای آیت الله خامنه ای ست.

20170914154547165.jpg
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com