Wednesday, Sep 20, 2017

صفحه نخست » نخست وزیر اسرائیل در سازمان ملل به فارسی با مردم ایران سخن گفت + ویدئو

g2514124898725_small.jpgخبرگزاری ایرانشهر - بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در فرازی از سخنرانی خود در هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، به زبان فارسی و خطاب به مردم ایران گفت: «شما دوست ما هستید». این نخستین بار است که یک رهبر سیاسی غیر ایرانی از این تریبون به زبان فارسی و با مردم ایران سخن گفته است.

آقای نتانیاهو با اشاره به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی در خاورمیانه، گفت کشورش از تاسیس پایگاه‌های دائم نظامی ایران در سوریه جلوگیری خواهد کرد. او همچنین به بندهایی از توافق هستّ‌ای اشاره کرده و گفت: من همیشه گفته‌ام که حکومت ایران قابل اعتماد نیست و از ابتدا مخالف مذاکره با تهران بودم، اکنون هم ضمن تقدیر از موضع رئیس جمهوری آمریکا در برابر برجام می‌گویم که این توافق یا باید اصلاح شود یا لغو گردد.

با این حال آقای نتایاهو صراحتا عنوان کرد که او بین مردم و حکومت ایران تفاوت قائل است و افزود: آنها (مردم ایران) دشمن ما نیستند. ما دوست هستیم. این پیامی است که باید به مردم ایران بگوییم.» آنگاه نخست وزیر اسرائیل به زبان فارسی جمله «شما دوست ما هستید» را تکرار کرد.

این نخستین بار است که یک رهبر سیاسی غیر ایرانی از تریبون سازمان ملل به زبان فارسی و خطاب به مردم ایران جمله‌ای را ایراد کرده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com