Sunday, Oct 8, 2017

صفحه نخست » آمدنیوز: افشای دو سند محرمانه از جاسوسی زهرا لاریجانی برای استعمار بریتانیا + واکنش قوه‌قضائیه

86ll1llm3_small.jpgدر ادامه سلسله گزارش‌های مربوط به جاسوسی «زهرا لاریجانی» فرزند «صادق لاریجانی» رئیس قوه قضائیه، دو سند با طبقه‌بندی حفاظتی «محرمانه» که مؤید جاسوسی و ارتباط این آقازاده با استعمار بریتانیا است، در «آمدنیوز» منتشر می‌شود.

پیش‌تر طی چهار گزارش اختصاصی، شرح مبسوط این پرونده به اطلاع عموم مردم رسید و بیش از بیست مقام مسئول در جمهوری اسلامی این گزارش‌ها را تکذیب و اخبار منتشره در این خصوص را «واهی» خوانده بودند. هم‌چنین بخش خبری ۲۰:۳۰ صداوسیمای جمهوری اسلامی نیز در دو شب متوالی، گزارشات منتشر شده در «آمدنیوز» را تکذیب و به «فتنه ۸۸!!» و «انگلستان» ارتباط داده بود.

در آخرین نمونه‌ها، «سیداحمد علم‌الهدی» امام جمعه مشهد و «سیداحمد خاتمی» امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نمازجمعه، گزارشات منتشر شده را «دروغ» خواندند و «آمدنیوز» و مدیران آن‌را «ضد انقلاب» و «بهایی» خطاب کردند.

amadEfshaSanad001.jpgهم‌چنین چند عنصر مقیم خارج از کشور وابسته به سازمان‌های امنیتی نیز هم‌نوا با داخل کشور، به «آمدنیوز» و مدیران آن حمله کرده و از «جاسوس سفارت بریتانیا» دفاع کردند.

«آمدنیوز» با طراحی قبلی مدیران آن تصمیم گرفت ابتدا به انتشار خبر و گزارشات مربوط به این جاسوسی اقدام کند و پس از تکذیب مقامات رسمی کشور، اسناد این جاسوسی را به تدریج منتشر نماید.

«زهرا لاریجانی» فرزند «صادق لاریجانی» رئیس‌ قوه قضائیه بیش از دو سال، اطلاعات سری و محرمانه‌ی کشور را با بهره‌گیری از مسند بالای پدرش، به سفارت‌خانه‌های بریتانیا، نیوزیلند و ایتالیا منتقل کرد تا از طریق انتقال و حراج اسناد فوق سری کشور، برای خانواده‌ی خود پاسپورت انگلیس و تابعیت این کشور را اخذ کند.

گزارشات تکمیلی مربوط به این پرونده، طی هفته‌های آتی برای اطلاع مردم عزیز کشورمان در «آمدنیوز» منتشر خواهد شد.

amadEfshaSanad002.jpgگفتنی است شورای همکاران «آمدنیوز» طی مذاکرات خود تصمیم گرفت که انتشار این اسناد را ابتدا به «روح‌الله زم» روزنامه‌نگار افشاگر مقیم خارج از کشور واگذارد. چرا که وی این پرونده را تکمیل و برای انتشار در اختیار «آمدنیوز» قرار داده بود و هم‌چنین چهار تن از اعضای خانواده‌اش به اتهام واهی «معاونت در جاسوسی» توسط سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه بازداشت شده و یک‌نفر از آنان نیز هم‌اکنون بیش از دو ماه است در زندان اوین به سر می‌برد.

آقای «زم» نیز این اسناد را در برنامه‌ی مورخ جمعه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۶ در برنامه‌ی صفحه آخر صدای آمریکا برای نخستین‌بار منتشر کرد.

این اسناد با تلاش فراوان نیروهای هوادار جنبش اعتراضی مردم ایران در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و حفاظت اطلاعات قوه قضائیه استخراج شده و طی دو روز گذشته، دست‌کم سی تن از افراد مشکوک به انتقال این اطلاعات به «آمدنیوز» در قرارگاه ثارالله، نیروی قدس سپاه و سازمان اطلاعات سپاه، توسط سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران تحت «بازداشت کور» قرار گرفتند.

قوه‌قضائیه و دادستان کل، مدعی جعلی‌بودن نامه‌های مرتبط با زهرا لاریجانی شدند

ایران اینترنشنال، مرکز حفاظت اطلاعات کل قوه‌ی قضائیه و محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور، مدعی شدند که نامه‌های منتشرشده به‌عنوان اسناد جاسوسی زهرا لاریجانی، دختر صادق آملی لاریجانی، جعلی‌اند.

اخیراً وب‌سایت «آمدنیوز» که در خارج از ایران فعالیت می‌کند و به‌دنبال آن، شبکه‌ی تلویزیونی «صدای آمریکا»، با انتشار چند گزارش و همچنین، عکس دو نامه، مدعی شده‌اند که زهرا لاریجانی، فرزند صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه‌ی قضا‌ئیه‌ی ایران، با کپی‌برداری و ارائه‌ی برخی اسناد و بولتن‌های محرمانه‌‌ی جمهوری اسلامی ایران(مدارکی که در دسترس پدرش بوده است) به سفارت بریتانیا، برای آن کشور جاسوسی می‌کرده است. وزارت اطلاعات و قوه‌ی قضائیه‌ی جمهوری اسلامی ایران، این اتهامات را به‌شدت رد کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، به‌نقل‌از مرکز حفاظت اطلاعات کل قوه‌ی قضائیه، در متن بیانیه‌ی صادرشده ازسوی آن مرکز، خطاب‌به مردم ایران، «دامن‌زدن به شایعات، ازطریق تبلیغات وسیع، انجام عملیات روانی در سطحی گسترده و تخریب چهره‌ی نظام اسلامی و مسؤولان عالی‌رتبه‌ی نظام»، تحت هدایت سرویس‌های جاسوسی بیگانه، «از شگردهای رژیم‌های سلطه و دشمنان نظام جمهوری اسلامی از بدو تأسیس، تاکنون» خوانده شده است.

این بیانیه در ادامه‌، مدعی شده است «دشمنان قسم‌خورده‌ی نظام که در جریان فتنه، سیلی محکمی از حضور مردم متدین، ایستادگی نهادهای امنیتی و قاطعیت قوه‌ی قضائیه خورده‌اند»، با توسعه‌ی فضای مجازی، «تلاش می‌کنند با گسترش شایعات بی‌اساس و انتشار اخبار سراسر کذب و نسبت‌دادن مطالب واهی به نیروهای امنیتی، اعتماد عمومی را مخدوش سازند».

مرکز حفاظت اطلاعات کل قوه‌ی قضائیه، شایعات و نامه‌های منتسب‌به حفاظت اطلاعات قوه‌ی قضائیه را که در طول هفته‌های اخیر در بعضی رسانه‌ها منتشر شده است (ازجمله دو نامه‌ی اخیرالانتشار) را «مجعول»، ناشیانه، «کذب» و «گویای شدت خشم معاندان از دستگاه قضایی، مسؤولان عالی آن و مرکز حفاظت اطلاعات قوه‌ی قضائیه» خوانده است.

در ادامه‌ی بیانیه ضمن تأکید بر این‌که «اسناد ادعایی مذکور، صددرصد کذب و واهی است و علائم کذب بودن آن، از همان ظاهر نامه‌ها هم هویداست»، آمده است: «این‌گونه دست‌وپا زدن ضدانقلاب فراری و فتنه‌گران مأیوس، گویای شدت استیصال آنان است و ما مطمئنیم مردم بصیر و فهیم کشورمان، راه را بر این‌گونه توطئه‌ها خواهند بست».

  • دادستان‌کل کشور: منتشرکنندگان این نامه‌ها، دنبال زیر سؤال‌بردن اقتدار قوه‌ی قضائیه‌اند

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور می‌گوید نامه‌های منتشرشده در مورد زهرا لاریجانی جعلی است و افرادی گه این کار را کرده‌اند، می‌خواهند اقتدار قوه‌ی قضائیه را زیر سؤال ببرند.

به گزارش خبرگزاری میزان، دادستان کل کشور، روز یک‌شنبه ۱۶ مهرماه، در همایش سراسری پلیس پیشگیری ناجا و مؤسسات حفاظتی و مراقبتی (انتظام)، در دانشگاه علوم انتظامی امین، ضمن تأکید بر حفظ وحدت، انسجام، هماهنگی و همدلی سه قوه‌ی قضائیه، مقننه و مجریه، افزود: «خودمان باید مشکلات درونی را حل کنیم و نباید اجازه‌ی دخالت دشمن را بدهیم».

دادستان کل کشور با اشاره به «مطرح‌شدن سیاسی‌کاری در مورد برخوردهای قوه‌‌ی قضائیه با هر مهره‌ی قوی و جریانی که کمی ریشه‌ی سیاسی دارد»، برخورد قوه‌ی قضائیه را با معاون رئیس‌جمهوری پیشین، یا با نزدیکان و جریان‌های دولت فعلی و گذشته را مثال‌هایی از این موارد دانست و افزود: «قوه‌ی قضائیه هم منع قانونی دارد و هم منع اخلاقی و نمی‌تواند همه‌ی جزئیات پرونده را برای مردم بازگویی کند».

منتظری با تأکید بر سیاسی نبودن برخوردهای قوه‌ی قضائیه و این‌که در همه‌ی پرونده‌ها، اسناد و مدارکش موجود است، گفت: «قوه‌ی قضائیه با هر کسی در هر مقام و جایگاهی، بر اثر مستندات و مدارک برخورد می‌کند و با این شعار‌ها نیز کوتاه نخواهد آمد؛ البته وظیفه‌ی قوه‌ی قضائیه این است که به عدالت برخورد کند و کسی را بی‌دلیل مجرم نکند».

دادستان کل کشور با رد آن‌چه که «شایعات بنگاه‌های دروغ‌پراکنی و وابسته‌به استکبار» خواند، آن‌ را ابزاری برای خدشه وارد کردن به بدنه‌ی قوه‌ی قضائیه دانست و گفت: «ما می‌دانیم آبشخور این شایعات در انگلیس و امریکاست و با آن برخورد می‌کنیم. اقدامات و تلاش‌های قوه‌ی قضائیه در بازشناسی فتنه‌ی ۸۸ و برخورد قاطعانه با آن‌ها، باعث شد عده‌ای به‌سمت جعل سند و جعل نامه بروند؛ درحالی‌که رئیس قوه‌ی قضائیه اعلام کرده است که این حرف‌ها دروغ است. اینها می‌خواهند اقتدار قوه قضائیه را زیر سؤال ببرند».
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com