Sunday, Oct 22, 2017

صفحه نخست » علی کریمی: قلیان کشیدن بازیکن فوتبال جرم نیست! امری شخصی است

Ali_Karimi.jpgخبرآنلاین - جادوگر می‌گوید قلیان کشیدن فوتبالیست‌ها حتی ضد عرف هم نیست.


علی کریمی به ماجرای محرومیت محسن مسلمان و وریا غفوری واکنش نشان می‌دهد. او در این باره می‌گوید: «من همیشه با قلیان مخالف بوده و هستم و به خصوص چون این مسئله بین فوتبالیست‌ها باب شده، دوست دارم به خاطر خود آنها و لطمه‌ای که ممکن است به حرفه و درآمدشان بخورد یک فکری در این باره بشود؛ اما مسئله این است که این یک موضوع شخصی است. قلیان کشیدن غیرقانونی نیست و حتی ضد عرف هم نیست. وقتی در همه جای مملکت قلیان به صورت آزاد عرضه می‌شود پس مصرف آن هم جرم نیست، اگرچه فوتبالیست‌ها بهتر است این کار را نکنند، چون به سیستم کاری‌شان آسیب می‌رساند»

او به سیگاری بودن یکی از بازیکنان بایرن مونیخ اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: «ما در بایرن بازیکنی داشتیم که بین دو نیمه و اول و آخر بازی سیگار می‌کشید. مجله بایرن را دست می‌گرفت و می‌رفت به دستشویی و آنجا یک نخ سیگار دود می‌کرد چون احتمالا به تمرکزش کمک می‌کرد. او از بهترین‌های بایرن بود و چون این تصمیم به حیطه شخصی‌اش ربط داشت هیچ کس حرفی به او نمی‌زد، چون او در زمین کارش را خوب انجام می‌داد. الان هم اگر این فوتبالیست‌ها آدم‌های ممتازی باشند، بهتر است برخوردی که با آنها می‌شود در حد صحبت و نصیحت باشد، نه این که قبل از مهمترین بازی سال خبر را در بوق و کرنا کنند و آبروی آدم‌ها را ببرند. اگر واقعا هدف پاکسازی و کمک به فوتبال است، راههای بهتری داریم و البته خود باشگاه‌ها باید در این امر پیش قدم باشند و از بازیکنان و سرمایه‌های انسانی‌شان مراقبت کنند. طبعا اگر در تست‌های پزشکی و فنی اگر رد مصرف قلیان مشخص باشد و در عملکرد بازیکن تاثیر بگذارد باید با او برخورد کرد؛ اما به نظر من این در حیطه باشگاه و سرمربی است؛ تازه مگر فوتبالیست‌های ما و بحث قلیان کشیدن‌شان مسئله جدیدی است؟ الان سالهاست این مسئله در فوتبال است و زمان مطرح شدنش برای من عجیب است و البته به چهره فوتبال ایران آسیب می‌زند و رسانه‌های آن ور آبی هم این مسئله را سوژه می‌کنند.»


جادوگر همچنین می‌گوید: «من یک موضوع دیگر را مطرح می‌کنم؛ این که آیا این بحث قلیان اخلاقی هست یا نه؟ چون موضوع در کمیته اخلاق مطرح شده و سوالم این است که آیا موضوعات اخلاقی مهمتری در فوتبال اتفاق نمی‌افتد؟ چیزهایی مثل دروغ یا مثلا پول گرفتن از آدم‌های بدبختی که به سودای فوتبالیست شدن گول بعضی آدم‌های شناخته شده را می‌خورند؟ آیا پاکسازی فوتبال و رساندن آن به جایی که بگوییم اخلاق در آن هست باید از قلیان شروع شود یا از مبارزه با دروغ گویی آدم هایی که حضورشان به کلیت فوتبال آسیب می‌رساند؟ این‌ها اگر قلیان می‌کشند به خودشان لطمه می‌زنند؛ اما آدم‌های زیادی هستند که مدام در حال ضربه زدن به فوتبال هستند که تعداشان الی ماشاء الله کم هم نیست.»

***

کدام همبازی علی کریمی سیگار می‌کشید؟

خبرآنلاین - جادوگر در تازه‌ترین مصاحبه‌اش گفته یکی از بازیکنان بایرن سیگاری بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شماره 8 محبوب فوتبال ایران به محرومیت مسلمان و وریا غفوری از سوی کمیته اخلاق واکنش نشان داد. او در بخشی از حرف های خود به موضوع جالبی اشاره کرد و گفت زمانیکه در بایرن بازی می کرد یکی از بازیکنان تیم به دستشویی رختکن می رفت و سیگار می کشید. او نامی از این بازیکن نبرد ولی منظورش ویلی ساینول بوده است. این مدافع فرانسوی بایرن مونیخ هراسی از کشیدن سیگار نداشت و حتی در سفری که همراه با بایرن به تهران داشت، در فرودگاه سیگار کشیده بود.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com