Monday, Nov 13, 2017

صفحه نخست » داعش بار دیگر کنترل البوکمال در سوریه را به دست گرفت

Iraq_Daesh_War.jpgیورونیوز ـ شبه نظامیان گروه داعش تنها چند روز پس از تصرف البوکمال توسط نیروهای دولتی سوریه بار دیگر کنترل این شهر را در اختیار گرفتند.

ارتش سوریه و متحدانش هفته گذشته موفق به بیرون راندن گروه داعش از البوکمال به عنوان آخرین پایگاه این گروه در سوریه شده بودند. جنگجویان داعش که در یکی از تونل‌های مرکز شهر البوکمال پنهان شده بودند پس از ورود شبه نظامیان گروه حزب الله لبنان به مرکز این شهر در جریان ضدحمله خود آنها را غافلگیر کردند.

شبه نظامیان حزب الله لبنان با کمک نیروهای عراقی که با عبور از مرز وارد سوریه شده بودند شهر البوکمال را تصرف کرده بودند.

ارتش سوریه که روز پنجشنبه از پیروزی بر داعش در البوکمال خبر داده بود تاکنون واکنشی به از دست دادن کنترل این شهر نشان نداده است. با این حال شبکه المیادین نزدیک به حزب الله لبنان از حملات شدید هوایی به مخفیگاه‌های گروه داعش در غرب البوکمال خبر داده است.

ساکنان البوکمال، رهبران قبیله‌ای و سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه تاکنون بازپس گیری کنترل این شهر را از سوی جنگجویان داعش تائید کرده‌اند.

شهر البوکمال به دلیل نزدیکی به مرز عراق یکی از شاهراههای کلیدی ارتباط بین عراق و سوریه برای گروه داعش بود. اعضای این گروه افراط گرا با کنترل بر البوکمال در سوریه و شهر القائم در عراق توانسته بودند یکی از مسیرهای اصلی ارسال اسلحه از ایران به سوریه را مسدود کنند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com