Wednesday, Nov 29, 2017

صفحه نخست » ان بی سی: از خلیج فارس تا خلیج مکزیک، ایران و آمریکا در آستانه تقابلی جدید

irannavy_11252017.jpgفرمانده جدید نیروی دریایی ایران قول داده است تا کشتی های جنگی این کشور به حیاط خلوت امریکا بروند

به گزارش نواندیش، سایت ان بی سی نیوز در تحلیلی به صحبت های دریادار خانزادی واکنش نشان داد و نوشت: حسین خانزادی، اخیرا گفت که طرح هایی برای استقرار کشتی های جنگی ایران در اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک طی آینده نزدیک وجود دارد. در ادامه او افزود که ناوگان دریایی ارتش در کشورهای آمریکای جنوبی لنگر خواهند انداخت.
خانزادی، در نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از منصوب شدن، وعده داده است که نیروی دریایی ایران "پرچم کشور را در خلیج مکزیک" به اهتزاز در آورد. او اشاره کرد که پیش از این "حضور کشتی های ما در دریای مدیترانه و کانال سوئز جهان از جمله ایالات متحده را متعجب کرد.
این اولین بار نیست که ارتش ایران قول داده است کشتی های خود را به خلیج مکزیک بفرستد.
پیش از این نیز فرمانده پیشین نیروی دریایی ایران گفته بود که برای مقابله با حضور ناوگان آمریکایی در خلیج فارس ما نیز برنامه هایی برای حضور در خلیج مکزیک داریم، هرچند که بعدا گفته شد که به دلیل تغییر در برنامه این تصمیم لغو شده است.
در حال حاضر هزاران سرباز آمریکایی در عراق و افغانستان یعنی در نزدیکی مرزهای ایران حضور دارند. همچنین ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده در سراسر خلیج فارس در بحرین حضور مستمر دارد.
ترامپ همواره از زمان روی کارآمدنش صحبت های خصمانه ای را علیه ایران مطرح کرده است. در عین حال در ماه اوت، پنتاگون گفت که در سال 2017 بین نیروهای آمریکایی و ایرانی 14 تقابل "خطرناک" و یا "غیر حرفه ای" رخ داده است.
به نوشته ان بی سی نیوز اکنون اگر این گفته فرمانده نیروی دریایی ایران رنگ حقیقت به خود بگیرد و ناوهای ایرانی در حیات خلوت آمریکا حضور داشته باشند باید شاهد چالشی جدی و خطرناک در آینده ای نزدیک باشیم.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com