Saturday, Dec 16, 2017

صفحه نخست » اداره راهنمایی سعودی: زنان می‌توانند موتورسیکلت و کامیون هم برانند

Saudi_zan.jpgالعربیه ـ اداره راهنمایی و رانندگی پادشاهی عربی سعودی، روز جمعه ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد زنان سعودی از این پس علاوه بر خودرو می‌توانند گواهینامه موتورسیکلت نیز گرفته و به مانند مردان موتورسیکلت برانند.

اداره راهنمایی و رانندگی سعودی اعلام کرد که زنان در صورت کسب شرایط لازم، براساس دستورالعمل‌ها به مانند مردان اجازه رانندگی با موتورسیکلت و کامیون دریافت خواهند کرد.

اجازه راندن خودرو و موتورسیکلت براساس فرمان ملوکانه که در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ از سوی ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی صادر شد، برای زنان میسر شد. این فرمان از ژانویه ۲۰۱۸ اجرایی می‌شود.

زنان سعودی پس از کسب گواهینامه به مانند مردان رانندگی کرده و هیچ تبعیضی بر آنها روا داشته نمی‌شود و شماره‌های خودروهای آنان هیچ تفاوتی با شماره خودورهای مردان نخواهد داشت.

خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه پادشاهی عربی سعودی در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷ دستور ممکن شدن رانندگی زنان در سعودی را صادر کرد. براساس این فرمان قوانین راهنمایی و رانندگی و دستورالعمل‌های اجرایی آن مانند صدور گواهینامه به طور مساوی برای زنان و مردان اجرا می‌شود. یک هیات بلندپایه شامل وزرای کشور، اقتصاد، کار و توسعه اجتماعی نیز مسئول انجام مقدمات لازم برای این کار شدند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com