Saturday, Dec 23, 2017

صفحه نخست » پوتین: هیچ قدرتی توان توقف پیروزی های روسیه را ندارد

putin_12232017.jpgرئیس جمهور روسیه اعلام کرد؛ روسیه از یک پیروزی به پیروزی دیگر می رسد و نیرویی که بتواند حرکت روبه جلوی روسیه را متوقف کند، وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین در نشست حزب "روسیه واحد" گفت: هیچ نیرویی که بتواند حرکت روبه جلوی روسیه را متوقف کند، وجود ندارد. ما به پیش خواهیم رفت و از یک موفقیت به موفقیت دیگر می رسیم.

پوتین: روسیه باید در ایجاد ارتش مدرن از همۀ کشورها جلوتر باشد

به گزارش رادیو فرانسع ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا را "تهاجمی" دانست و گفت که روسیه باید در تولید تسلیحات مدرن و ایجاد ارتش نسل جدید پیشتاز باشد. او گفت که سامانه‌های ضدموشکی آمریکا که در اروپا و یا نقاط دیگر مستقر شده، می‌تواند به آسانی به موشک‌های میان‌بُرد تبدیل شود.

روز جمعه ٢٢ دسامبر/اول دی، ولادیمیر پوتین در تلویزیون دولتی روسیه توضیحاتی در مورد خط مشی نظامی و تسلیحاتی کشورش ارائه کرد و با انتقاد از جهت‌گیری‌های استراتژیک آمریکا که اخیراً توسط دونالد ترامپ اعلام شد گفت: "این استراتژی به زبان دیپلماتیک دفاعی نامیده می‌شود اما بدون شک خصوصیت تهاجمی و حتی متعرضانه دارد". کاخ سفید در توجیه استراتژی امنیت ملی آمریکا گوشزد کرده است که "روسیه در جهت تضعیف نفوذ آمریکا در جهان تلاش می‌کند".

پوتین همچنین از جهت‌گیری‌های تهاجمی سازمان ناتو انتقاد کرد و گفت که آمریکا عملاً پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty : INF) را زیر پا گذاشته است. این پیمان که در سال ١٩٨٧ توسط رؤسای جمهوری شوروی و آمریکا - میخائیل گورباچف و رونالد ریگان - به امضاء رسید یکی از معدود قراردادهایی است که بر اساس آن طرفین شماری از موشک‌های خود را نابود کردند.

پوتین با انتقاد از استقرار سامانه‌های ضد موشکی آمریکا در اروپا گفت: "سامانه‌های دفاعی ضد موشکی می‌تواند در هر لحظه به موشک‌های میان‌برد تبدیل شود". او افزود که با این وضعیت، "میزان امنیت در اروپا و تمامی جهان کاهش می‌یابد".

ولادیمیر پوتین سپس تأکید کرد که روسیه حق دارد که "با این تهدید‌های بالقوه مقابله کند". به گفتۀ پوتین تسلیحات اتمی روسیه در سطحی هست که بتواند تعادل و "بازدارندگی هسته‌ای" را به طور جدی تضمین کند.

پوتین افزود: "روسیه باید یکی از کشورهای پیشتاز و حتی در برخی زمینه‌ها پیشتاز مطلق در ایجاد ارتش نسل جدید باشد". او گفت: "ما یاد گرفتیم که جنگیدن نباید با تعداد همراه باشد بلکه با فکر سازماندهی شود".

رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد که نیروهای نظامی مدرن باید به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها مجهز باشند و "نیروهای روسی باید دارای سلاح‌هایی با دقت بسیار بالا و جدیدترین سیستم‌های اطلاعاتی و ارتباطی باشند".

پوتین در عین حال گفت: "ما نیازی به پایگاه‌های متعدد در سراسر دنیا نداریم و نمی‌خواهیم نقش ژاندارم جهانی را بازی کنیم" چرا که به گفتۀ پوتین این نوع اقدامات "هزینه‌بَر است و جزو برنامه‌های روسیه نیست".

در برنامه‌ای که از تلویزیون روسیه پخش شد وزیر دفاع این کشور نیز توضیح داد که در حال حاضر بودجۀ نظامی کشور معادل ۴۶ میلیارد دلار، و پانزده برابر کمتر از بودجۀ نظامی آمریکاست.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com