Tuesday, Jan 2, 2018

صفحه نخست » ادعای روزنامه کویتی: چراغ سبز آمریکا به اسرائیل برای ترور قاسم سلیمانی

qasem_010118.jpgیورونیوز - الجریده به نقل از منبعی در بیت‌المقدس اعلام کرد که هر دو کشور آمریکا و اسرائیل به این توافق رسیده‌اند که قاسم سلیمانی «تهدیدی برای منافع دو کشور در منطقه است».

هاآرتص روز دوشنبه به نقل از روزنامه کویتی الجریده گزارش کرد واشنگتن به تل‌آویو برای قتل قاسم سلیمانی، فرماندۀ سپاه قدس ایران چراغ سبز داده است.

الجریده به نقل از یک منبع آگاه در بیت‌المقدس اعلام کرد که هر دو کشور آمریکا و اسرائیل به این توافق رسیده‌اند که قاسم سلیمانی «تهدیدی برای منافع دو کشور در منطقه است».

در این گزارش آمده است که این توافق سه سال پس از آن حاصل شد که آمریکا تلاش اسرائیل برای قتل این ژنرال ایرانی را متوقف کرده بود. بنا بر این گزارش، سه سال پیش اسرائیل قصد قتل قاسم سلیمانی در منطقه‌ای در نزدیکی دمشق را داشت اما ایالات متحده آمریکا به رهبری ایران دربارۀ این طرح اسرائیل هشدار داده بود. این موضوع در آن زمان منجر به بروز اختلافات شدیدی میان دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا شده بود.

این اولین بار نیست که اخباری مربوط به تلاش برای ترور قاسم سلیمانی چه در داخل ایران و چه خارج از مرزها مطرح می‌شود.

روزنامه الجریده همچنین اعلام کرده است احتمالا محمدرضا فلاح‌زاده، دومین فرمانده ایران در سوریه نیز که به «ابوبکر» معروف است، از سوی اسرائیل هدف قرار خواهد گرفت.

از زمان افزایش عملیات علیه نیروهای آمریکایی مستقر در عراق در سال‌های ۲۰۰۶ میلادی به بعد نام قاسم سلیمانی، در رسانه‌های بین‌المللی مورد توجه قرار گرفت. حضور پررنگ نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه و عراق در سال‌های بعد، نقش سپاه قدس و فرمانده آن را بیش از پیش برجسته کرد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com