Saturday, Jan 27, 2018

صفحه نخست » احمد مازنی، نماینده مجلس: عبور از اصلاحات یعنی تشویق به سقوط نظام!

Ahmad_Mazani.jpgتابناک ـ در یک نگاه اجمالی و با تکیه بر داده‌های موجود، می‌توان ریشه وقایع دی‌ماه سال جاری را در دو مقوله «سیاست» و «معیشت» جست. در این اعتراضات، چندین شعار به گوش رسید. گروهی دغدغه‌های اقتصادی‌ و معیشتی‌شان را مطرح کردند، گروهی اصلاح‌طلبان را خطاب قرار دادند، گروهی دیگر خواستار برکناری روحانی بودند و گروهی مجموعه حاکمیت را زیر سؤال بردند و دست آخر برخی، از بازگشت سلطنت سخن گفتند.

به گزارش «تابناک»؛ اما چیزی که امروز بیش از هر زمان دیگری، فضای مجازی را پر کرده، هشتگ هایی مانند «من براندازم» و نظیر این است و بسیاری از کاربران فضای مجازی، شعار عبور از اصلاحات و عبور از روحانی را سر می‌کنند.

بنا بر این گزارش، به نظر می‌رسد، پس از ناآرامی‌های ماه گذشته، بخشی از بدنه اصلاح طلب‌ها نسبت به سران آن کامل بی اعتماد شده‌اند و تنها راه اصلاح امور را در تغییر نظام می‌جویند. این در حالی است که بسیاری از تئوریسین‌های سیاسی، این نظر را به شدت نفی می‌کنند و اعتقاد دارند، اگر گشایشی باشد، تنها با اصلاح امور با حرکت‌های آرام و به دور از خشونت است.

احمد مازنی در گفت وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: پدیده ناآرامی‌های دی ماه ۱۳۹۶ باید مستقل کنکاش شود. در این پدیده که ما دیدیم و فعلا با منشأ آن کاری نداریم، آثار زیادی از خود بر جای گذاشته است؛ یکی از آثار آن این بود که جریان سلطنت طلب، منافقین و مخالفان روحانی دست در دست هم دادند تا در موج اعتراضات مردمی سوار شوند و این موج را به سمت تخریب جریان اصلاحی پیش ببرند.

این نماینده مجلس گفت: سال ۸۶ مسعود رجوی گفته بود، فتنه خاتمی بیست سال سقوط جمهوری اسلامی را به تأخیر انداخت و اخیرا نامه نگاری هایی که برخی از عناصر ضد انقلاب کرده‌اند، حکایت از این دارد که فضای منطقی و آرام در کشور و اصلاحی که در حال حل مشکلات است، باعث ناراحتی آنها شده است.

وی افزود: این افراد بر این باورند، باید فروپاشی رخ دهد و به دنبال براندازی هستند و می‌خواهند تجربه تلخ کشورهایی که دچار فروپاشی شده‌اند، تکرار کنند. البته مردم این را می‌فهمند. راه حل مشکل مردم نه قهر است و نه خشونت، بلکه همه این را درک کرده‌اند که تنها راهکار حرکت اصلاحی و تدریجی و صبورانه است و این حرکت دو دشمن دارد؛ یک دشمن در داخل با ایجاد استبداد می‌خواهد جلوی اصلاحات را بگیرد و دشمن دیگر در خارج از کشور با شعار براندازی، قصد مقابله با مردم سالاری دینی را دارد.

مازنی در پاسخ به این که چرا مردم از اصلاح طلب‌ها ناراضی هستند، گفت: این گونه نیست. به نظر من این یک موج است که شبیه به دو لبه قیچی است؛ یک لبه آن استبداد داخلی و دیگری براندازان خارجی هستند که در یکجا به هم رسیده‌اند. ما نمی‌گوییم اینها با یکدیگر ارتباط دارند، ولی در جایی به هم رسیده‌اند. اینها می‌خواهند اعتراضات مردمی را به سمت براندازی هدایت کنند و با القای اینکه جمهوری اسلامی اصلاح پذیر نیست، تیشه به ریشه این نظام می‌زنند. هم اکنون حذف اصلاح طلبی به معنای تداوم جمهوری اسلامی بر اساس موازین اصولگرایی نخواهد بود و حذف اصلاحات یعنی سقوط جمهوری اسلامی؛ چه از نوع اصلاح طلبی و چه اصولگرایی.

وی خاطرنشان ساخت: چیزی که در ذهن مخالفان انداخته‌اند، این است که اصولگراها تاکنون موفق نبودند و رویه اصلاح طلبی در نهایت به استمرار رویه اصولگرایی منجر می‌شود. پس این هم در دراز مدت به نفع ما نیست و باید از هر دو اینها عبور کرد و عبور از این دو، یعنی عبور از جمهوری اسلامی.

این نماینده در ادامه یادآور شد: ادامه شعار نه اصلاح طلب، نه اصولگرا در ادامه به براندازی منجر می‌شود. این کاری است که آنها در حال پیش بردن هستند و باعث شده تا مسئولیت اصلاح طلب‌ها بیشتر شود. باید سران این جریان با بدنه اجتماعی خود ارتباط برقرار کنند و حقایق را به مردم بگویند و ارتباطات خود را بیشتر کنند.

اصلاح طلب‌ها باید نتیجه رفتارهای خشنی که موج سواران داخلی و خارجی از اعتراضات بحق مردم بهره می‌برند، به مردم توضیح دهند و مردم را آگاه کنند که این کار در نهایت به ضرر کشور خواهد بود.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com