Sunday, Jan 28, 2018

صفحه نخست » جان بولتون، محتمل‌ترین فرد برای جانشینی اچ آر مک‌مستر

mcmaster_012818.jpgایران اینترنشنال، نشریه‌ی آمریکایی «نشنال اینترست» در گزارشی آورده است که جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد، محتمل‌ترین جانشین برای اچ آر مک‌مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید است.

در گزارش این نشریه (+لینک) آمده است:

نشانه‌های خروج مک‌مستر از کاخ سفید همچنان خودنمایی می‌کنند. شایعه‌ی خروج مشاور امنیت ملی دولت ترامپ، از ماه اوت گذشته تا امروز، بر سر زبان‌ها بوده و با این‌که او در اوایل هفته‌ی گذشته، اصرار کرده است که «من مشغول به کار هستم»، هنوز موقعیتش چندان تضمین‌شده به‌نظر نمی‌رسد.

اچ آر مک‌مستر، هفته‌ی گذشته گفته بود: «این یک شغلی که من دارم، واقعاً عالی است؛ این‌که هر روز به‌دنبال حفاظت و پیشبرد منافع مردم آمریکا باشم و تمام تلاش خودم را بکنم که بهترین گزینه‌ها را برای رئیس‌جمهوری فراهم کنم تا پس‌از تصمیم‌گیری او درمورد آن‌ها، ما در اجرای تصمیماتش، او را یاری کنیم».

اما چه کسی قرار است جانشین مک‌مستر بشود؟ یک کاندیدای جدّی و درجه یک، جان بولتون، مفسر خبری فاکس‌نیوز و سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل است.

بولتون که از هواداران سرسخت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران است، در ماه اوت (مردادماه) گذشته، با گفتن این‌که او نمی‌تواند حتی با دونالد ترامپ، یک گفت‌وگوی رو در رو داشته باشد، خبرساز شده بود.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com