Monday, Feb 5, 2018

صفحه نخست » یک جوان کفن‌پوش مسلح به دفتر ریاست جمهوری در تهران حمله کرد

Nahad_Riasar_Jomhouri.jpg

رادیو زمانه ـ خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه از تیراندازی در نهاد ریاست جمهوری در خیابان پاستور تهران خبر داده‌اند. فردی که هویت او احراز نشده قصد داشت با قمه وارد نهاد ریاست جمهوری شود.

ایلنا، خبرگزاری کار ایران، نوشت که امروز دوشنبه شانزدهم بهمن ماه یک جوان کفن پوش ٣۵ ساله کوشید با سلاح سرد وارد نهاد ریاست جمهوری شود، اما، به ضرب گلولۀ نیروهای امنیتی زخمی و سپس به بیمارستان منتقل شد.

فرد مسلح به قمه موفق شده بود از گیت اول که بازرسی چندانی در آنجا انجام نمی‌شود، عبور کند. در گیت دوم اما مأموران او را با تیراندازی متوقف کرده‌اند.

محسن همدانی، معاون امنیتی استاندار تهران به خبرگزاری تسنیم گفته است:

«فردی در تلاش بود از گیت‌های نهاد ریاست‌جمهوری بگذرد که با اخطار نیروهای حفاظت نهاد مواجه شد. با تیراندازی مأموران حفاظت این فرد مصدوم شد و از ادامه مسیر خود بازماند.»

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

به گفته معاون امنیتی استاندار تهران مهاجم که یک مرد ۳۵ ساله است «با سلاح سرد به نیروهای حفاظت حمله کرده که این امر منجر به تیراندازی مأموران نهاد و مصدوم شدن فرد مهاجم از ناحیه پا می‌شود و او را از ادامه مسیر باز می‌دارد.»

هویت و انگیزه مهاجم اعلام نشده. به گفته معاون امنیتی استانداری تهران مأموران امنیتی‌ در تلاش‌اند هویت فرد مصدوم را شناسایی و علت اقدام او را جویا شوند.

نهاد ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی از محل‌های تجمعات اعتراضی در ماه‌های گذشته بوده است. تجمع بازنشستگان ارتش در شهریور، تجمع خانواده زندانیان، تجمع زنان معترض، تجمع پرسنل درمانی بیمارستان‌‌ها، تجمع پرستاران، تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه و تجمع مالباختگان موسسات مالی فقط بخشی از تجمعات اعتراضی مکرر از شهریور سال جاری تاکنون مقابل نهاد ریاست جمهوری است.

ساختمان مجلس و آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ۱۷ خرداد سال جاری هدف دو حمله همزمان قرار گرفت. گروه دولت اسلامی (داعش) مسئولیت حمله به تهران را به عهده گرفته بود. در این حمله ۱۷ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند.

در آن زمان رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که سپاه پاسداران طرحی با هدف «ارتقای سطح تمهیدات امنیتی ساختمان پارلمان» تهیه کرده است.

پس از حمله به تهران، تدابیر حفاظتی و امنیتی نهاد ریاست جمهوری در تردد مراجعه‌کنندگان و وسایل نقلیه شدیدتر شد.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com