Tuesday, Feb 13, 2018

صفحه نخست » چرا پوتین موبایل ندارد؟

putin_021218.jpgیورونیوز - ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهوری روسیه یک بار دیگر با افتخار اعلام کرد (+لینک) تلفن هوشمند ندارد وبه دلایل بسیار از این فناوری قرن بیستم بهره نمی‌برد.

ماجرا از این قرار بود که وقتی میخائیل کوالچوک عضو شورای علم و آموزش روسیه درباره مصرف انرژی در این کشور سخن می گفت، انرژی لازم برای به جوش آوردن یک ظرف آب را با انرژی فرستادن پیام صوتی با یک گوشی هوشمند مقایسه کرد و گفت تقریبا تمامی اهالی روسیه یکی از این گوشی‌ها دارند. اما ولادیمیر پوتین سر رشته صحبت را به دست گرفت و گفت: «آقای کووالچوک شما گفتید همه در روسیه تلفن هوشمند دارند اما من که ندارم و می دانم که شما هم ندارید.»

یکی از نشریات عامه پسند روسیه هم نوشته است اگر پوتین نیاز فوری به تلفن داشته باشد به سادگی موبایل یکی از کارکنانش را قرض می‌گیرد و بعد از تماس آن را بر می‌گرداند.

ولادیمیر پوتین که پیش از ورودش به فعالیت سیاسی سالها به عنوان مأمور اطلاعات خدمت کرده است سال ۲۰۱۰ میلادی هم گفته بود که اگر تلفن همراه می‌داشت تلفنش یکسره در حال زنگ زدن می‌بود. آقای پوتین در کل به رسانه های دیجیتال بدبین است و آنها را نوعی ابزار جاسوسی ایالات متحده می‌داند. او روزانه فقط چکیده‌ای رسمی از مطالب مهم شبکه‌های اجتماعی، نظیر توییت‌های دونالد ترامپ را می‌خواند.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

سال گذشته در جريان ديدار پوتين با گروهي از جوانان روس گفته بود که بعد از اتمام کارهاي روزانه اش که اغلب دير وقت است، ترجيح مي دهد به جاي استفاده از اينستاگرام به رختخواب برود. بر خلاف ولاديمير پوتين، دميتري مدودف، نخست وزير 52 ساله روسيه اغلب با تلفن هوشمند خود در انظار عمومي ظاهر مي شود و پيوسته در صفحات اجتماعي رسمي خود در اينستاگرام (+ لینک) و فيس بوک، عکس ها خود را به اشتراک مي گذارد.

medvedev_instaAcct.jpg
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com