Sunday, Feb 18, 2018

صفحه نخست » پنج سال حبس برای نوجوان ۱۵ ساله‌ ملایری به جرم پایین آوردن پرچم

flag_021818.jpgکودک ۱۵ساله‌ای که در اعتراضات اخیر در یکی از میدان‌های ملایر پرچم جمهوری اسلامی ایران را پایین کشیده بود به ۵سال حبس محکوم شد

محمد کاظمی، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس و نماینده ملایر، روز یک‌شنبه ۲۹ بهمن ماه در گفت‌وگویی با روزنامه اعتماد با تایید این خبر گفت که در بازدید ۴ ساعته‌ای که به همراه مدیرکل زندان‌ها با هدف ارائه گزارشی از وضعیت بازداشت‌شدگان حوادث اعتراضی دی‌ماه صورت گرفت، مشخص شد که حدود چهل نفر در اعتراضات اخیر در استان همدان بازداشت شده‌اند، که در میان آن‌ها یک پسر نوجوان ۱۵ ساله نیز وجود دارد.

به گفته نماینده ملایر، این نوجوان که به جرم پایین کشیدن پرچم ایران زندانی شده است، در دادگاه بدوی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است. کاظمی افزود با اعتراض این شخص، پرونده به مرجع تجدیدنظر ارسال‌شده است.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

محمد کاظمی، پذیرش قرار تأمین صادره از سوی مقام قضایی و تبدیل قرارهای بازداشت به تأمین سبک‌تر و تسریع در رسیدگی به وضعیت بازداشتی‌ها را، از مهمترین خواسته بازداشتی‌ها اعلام کرد.

درپی اعتراضات مردمی که دی‌ماه سال جاری در سرتاسر ایران رخ داد، صدها نفز بازداشت و دست کم ۲۵ نفر کشته شدند.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه ۱۹ دی‌ماه، آمار کل افراد بازداشت‌شده در این تجمعات را حدود ۳هزار و ۷۰۰ بازداشتی در سراسر ایران اعلام کرد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com