Sunday, Feb 18, 2018

صفحه نخست » فیلم سخنرانی تکان دهنده دانش‌آموز جوان آمریکایی در اعتراض به قوانین مالکیت سلاح در این کشور

emmaGonzales_021718.jpgدویچه وله - در پی کشتار فلوریدا، هزاران نفر در آمریکا از جمله دانش‌آموزان به خیابان‌ها آمدند. آنان همدردی ترامپ با قربانیان را کافی نمی‌دانند و خواستار سختگیری در مورد مالکیت سلاح هستند. یکی از دانش‌آموزان به شخص ترامپ حمله کرد.

هزاران نفر از مردم آمریکا روز شنبه (۱۷ فوریه/ ۲۸ بهمن به وقت محلی) در اعتراض به قانون مالکیت سلاح و با خواست اتخاذ تدابیر سختگیرانه‌تر در ارتباط با آن، به خیابان‌ها آمدند. این تظاهرات اندک‌زمانی پس از کشتار "پارکلند" برگزار شد.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

در میان تظاهرکنندگان شهر "فورت لادردیل" فلوریدا ده‌ها دانش‌آموز دبیرستان "استون‌من داگلس" شهر پارکلند هم حضور داشتند.

چهارشنبه گذشته جوانی ۱۹ ساله به نام نیکلاس کروز به دبیرستانی در شهر "پارکلند" واقع در ایالت فلوریدا حمله کرده و با سلاح نیمه‌خودکار خود ۱۷ نفر را به قتل رسانده بود. او ساعاتی پس از حمله دستگیر شد.

حمله جوان ۱۹ ساله به ترامپ

گونزالس Emma Gonzalez، دختر جوانی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات اعتراضی، خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت: «شرم کنید!».

گونزالس که خود دانش‌آموز دبیرستانی است که در پارکلند مورد حمله قرار گرفته، گفت: «اگر رئیس جمهوری به من بگوید که این حادثه یک تراژدی هولناک بوده (...) و کاری نمی‌توان علیه آن کرد، از او می‌پرسم، چقدر پول از "انجمن ملی سلاح" گرفته است». این دختر ۱۹ ساله با تأکید بر اینکه "من اطلاع دارم: ۳۰ میلیون دلار"، افزود که این روند بایستی پایان یابد.

نطق خشمگینانه این دانش‌آموز به‌سرعت شبکه‌های اجتماعی را تسخیر کرد و نام او در توییتر به هشتگی جهانی شد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com