Wednesday, Feb 28, 2018

صفحه نخست » رهبر کره شمالی با گذرنامه برزیلی از کشورهای غربی درخواست ویزا کرده بود

یورونیوز - کیم جونگ اون، رهبر کنونی کره شمالی و کیم جونگ ایل، رهبر فقید این کشور در دهه ۱۹۹۰ میلادی با استفاده از گذرنامه های برزیلی از کشورهای غربی درخواست ویزا کرده بودند.

خبرگزاری رویترز با انتشار این خبر به نقل از پنج منبع ارشد امنیتی در کشورهای اروپایی عکسهایی از گذرنامه های تقلبی کیم جونگ اون و کیم جونگ ایل را منتشر کرد.

پیش از این گزارشهایی مبنی بر استفاده رهبران کره شمالی و اعضای خانواده شان از گذرنامه های تقلبی منتشر شده بود اما هیچ گاه عکسهای این گذرنامه ها افشا نشده بود.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

یک مقام غربی که نخواست نامش فاش شود در مصاحبه با رویترز گفته است: «آنها [رهبران کره شمالی] از گذرنامه های برزیلی که در آنها عکسهای کیم جونگ اون و کیم جونگ ایل به وضوح دیده می شود استفاده کردند. هدفشان دریافت روادید از سفارتخانه های خارجی بود.»

58a83dfd_274997.jpg

این مقام امنیتی در مرود استفاده رهبران کره شمالی از گذرنامه تقلبی افزوده است: «این امر بیانگر تمایل به سفر آنها است. در عین حال تلاشهای خاندان حاکم برای دسترسی به راه فرار احتمالی را نشان می دهد.»

سفارت کره شمالی در برزیل تاکنون واکنشی به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری رویترز نشان نداده است. این در حالی است که وزارت خارجه برزیل تاکید کرده است در این مورد تحقیق خواهد کرد.

مقامات امنیتی کشورهای غربی تائید کرده اند که با گذرنامه های برزیلی و با نامهای ژوزف پواگ و ایجونگ چوی از کشورهای غربی درخواست صدور روادید شده بود.

58a83dfd_274998.jpgبنا به همین گزارش یک مقام برزیلی گفته است این مدارک گذرنامه های واقعی کشورش بودند که بدون نام و عکس و برای صدور به کنسولگری ها در خارج ارسال شده بودند. با این حال مشخص نیست مقامات کره شمالی چگونه به این گذرنامه های بدون نام و عکس دسترسی پیدا کرده و در نهایت با نام های جعلی از آنها استفاده کرده اند.

احتمال استفاده از این دو گذرنامه برای سفر به برزیل، ژاپن و هنگ کنگ وجود دارد. یک روزنامه ژاپنی در سال ۲۰۱۱ میلادی گزارش کرده بود که کیم جونگ اون در سال ۱۹۹۱ و در حالی که هفت سال داشته با گذرنامه برزیلی به توکیو سفر کرده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com