Sunday, May 27, 2018

صفحه نخست » نزاع جمعی پناهجویان کرد و عرب در یونان بر سر روزه‌خواری + فیلم

fastingFight_052718.jpgیورونیوز، در پی نزاع شدیدی که میان پناهجویان عرب و کرد در یک اردوگاه واقع در جزیره لزبوس یونان رخ داد، دست کم ۱۷ نفر مجروح شدند. مقام‌های رسمی یونان با تأئید این خبر، شایعه کشته شدن ۳ نفر در این درگیری را تکذیب کرده اما حال ۱۰ تن از مجروحان را وخیم گزارش کرده‌اند. ظاهرا این دعوا بر سر روزه‌خواری چند پناهجوی کرد به راه افتاده است.

خبرگزاری روداو کردستان به نقل از یک مهاجر کرد ساکن اردوگاه «موریا» که شاهد این ماجرا بوده است می‌نویسد که ماجرا روز شنبه ۵ خرداد زمانی آغاز شد که چند پناهجوی عرب به پناهجویان کرد به دلیل «روزه‌خواری» حمله‌ور شدند.

محمد خلیل پناهجوی ۱۹ ساله که اهل کوبانی سوریه است به روداو می‌گوید: «من دیروز خودم روزه بودم، اما چند جوان عرب اهل سوریه، عراق، یمن و الجزایر به ما نزدیک شدند و گفتند که ما کردهای سوریه کافر هستیم چون روزه‌خواری می‌کنیم. برای همین دعوا شد. عرب‌ها کردها را زدند و بعد هم یک بار دیگر با تعداد بیشتری آمدند و ما را زدند و خونین و مالین کردند.»

محمد خلیل می‌گوید که در مجموع حدود صد نفر از عرب‌ها و کردها در این دعوا شرکت داشتند.

تصاویری از این نزاع خشن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

اردوگاه پناهجویان موریا در سال ۲۰۱۶ در جزیره لزبوس ساخته شده است. دولت یونان ده‌ها هزار پناهجوی مقیم این کشور را در پنج جزیره جای داده است که از این تعداد، ۷ هزار ۵۰۰ نفر در لزبوس مستقر شده‌اند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com