Sunday, Jun 3, 2018

صفحه نخست » میلیونر ایرانی در آمریکا زندانی شد

millionerJailed_060218.jpgایران اینترنشنال - آبه (ابوالقاسم) علی‌زاده، میلیونر ایرانی ساکن کالیفرنیا، به جرم کلاهبرداری مالی به چهار سال و هشت ماه زندان در آمریکا محکوم شد.

به گزارش روزنامه ساکرامنتو بی، آبه علی‌زاده زمانی یک نماد موفقیت اقتصادی در آمریکا شناخته می‌شد؛ زیرا او در سنین نوجوانی با مهاجرت به آن کشور، صاحب یک امپراتوری رستوران‌های زنجیره‌ای در آمریکا شده بود که ارزش آن بالغ‌بر یک میلیارد دلار بود.

با این حال، علی‌زاده روز جمعه ۱۱ خردادماه، در دادگاه ساکرامنتو به‌جرم شرکت در یک کلاهبرداری مالی ازطریق دادن وام‌های بانکی غیرقانونی، به زندان و پرداخت جریمه‌ای بالغ‌بر ۱۶میلیون دلار محکوم شد.

وکلای علی‌زاده می‌گویند این محکومیت، «اعتبار شخصی و سلامتی او را شدیداً به‌خطر انداخته است. علی‌زاده قربانی فعالیت غیرقانونی و قضاوت نادرست خود شده است».

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

به گزارش این روزنامه، آبه علی‌زاده ۵۹ساله، و شریک تجاری او به‌نام «مری سو ویور» (Mary Sue Weaver)، سه‌سال پیش مورد بازخواست قانونی به جرم کلاهبرداری مالی قرار گرفته بودند و تاکنون مخارج دادگاه آن‌ها، بیش‌از ۲۳میلیون دلار بوده است. جرم اصلی آن‌ها، افزایش غیرقانونی بهای املاک ازطریق دست‌کاری در مدارک و اسناد رسمی و دولتی بوده است. علی‌زاده صاحب شرکت‌های معروف غذایی TGI Fridays و Sonic Bruger و Mexican Grill بوده است.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com