Wednesday, Jun 6, 2018

صفحه نخست » تیم ملی فوتبال آرژانتین بازی دوستانه‌اش با اسرائیل را لغو کرد + واکنش تند اسرائیل

Messi_Argentina.jpgیورونیوز ـ تیم ملی فوتبال آرژانتین بازی دوستانه خود در برابر تیم اسرائیل را که بنا بود در بیت‌المقدس برگزار شود به دلیل فشارهای سیاسی لغو کرد. این بازی که قرار بود روز ۱۶ ژوئن در ورزشگاه تدی کولِک بیت‌المقدس برگزار شود آخرین بازی تدارکاتی تیم آرژانتین پیش از مسابقات جام جهانی بود.

جبریل رجوب رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین اعلام کرده بود اگر لیونل مسی در بازی دوستانه در مقابل اسرائیل بازی کند هوادارن فلسطینی باید عکس او را آتش بزنند. وی هفته گذشته طی نامه‌ای به کلودیو تاپیا رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین مدعی شده بود اسرائیل از این مسابقه به عنوان «ابزار سیاسی» بهره می‌برد.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

تیم ملی فوتبال آرژانتین بازی دوستانه خود در برابر تیم اسرائیل را که بنا بود در بیت‌المقدس برگزار شود به دلیل فشارهای سیاسی لغو کرد. این بازی که قرار بود روز ۱۶ ژوئن در ورزشگاه تدی کولِک بیت‌المقدس برگزار شود آخرین بازی تدارکاتی تیم آرژانتین پیش از مسابقات جام جهانی بود.

جبریل رجوب رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین اعلام کرده بود اگر لیونل مسی در بازی دوستانه در مقابل اسرائیل بازی کند هوادارن فلسطینی باید عکس او را آتش بزنند. وی هفته گذشته طی نامه‌ای به کلودیو تاپیا رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین مدعی شده بود اسرائیل از این مسابقه به عنوان «ابزار سیاسی» بهره می‌برد.

به نوشته نشریات ورزشی آرژانتین قرار بوده فدراسیون فوتبال این کشور، بسته به این که مسی در این بازی حضور داشته باشد یا خیر، ‌ بین دو تا سه میلیون دلار برای این بازی از سوی اسرائیل دریافت کند.

این درحالی است که روز گذشته شماری از معترضان به این بازی در کنار زمین تمرین تیم آرژانتین که اکنون در اسپانیا به سر می‌برد گرد آمدند و با حمل پیراهن‌های خونین تیم ملی این کشور شعار دادند: «مسی بازی نکن!» از سوی دیگر گونزالو هیگوان، مهاجم تیم آرژانتین از بابت لغو این بازی ابراز خرسندی کرد و گفت: «بالاخره توانستیم کار لازم را انجام بدهیم.»

همچنین فدراسیون فوتبال فلسطین طی بیانیه‌ای شادی خود از این تصمیم را اعلام کرد و نوشت: «از تمامی گروه‌ها و نهادهای مردمی و ورزشی در سراسر جهان تشکر می‌کنیم که بی‌وقفه تلاش کردند تا پیام ورزش و به‌ویژه فوتبال، ‌ پیروز شود و نگذاریم که ورزش همچون ابزاری برای تحریک سیاسی به کار رود.»

با توجه به حساسیتی که در مورد بیت‌المقدس وجود دارد نخست بنا بود این بازی دوستانه در شهر حیفا برگزار شود اما مقامات اسرائیل مبالغی هزینه کردند تا این بازی به «اورشلیم» منتقل شود. این حرکت اسرائیل، پس از انتقال سفارت ایالات متحده به بیت‌المقدس، فلسطینی‌ها را بیش از پیش آزرده کرده بود.

واکنش تند اسرائیل به لغو بازی فوتبال آرژانتین با این کشور

دویچه وله - اسرائیل به لغو بازی دوستانه تیم ملی فوتبال آرژانتین با این کشور اعتراض کرد. قرار بود این بازی دوستانه در بندر حیفا برگزار شود اما به خواسته اسرائیلی‌ها به بیت‌المقدس انتقال یافت. حال گزارش می‌شود که این بازی لغو شده است.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل روز چهارشنبه (۶ ژوئن/۱۶ خرداد) در توییتر خود نوشت: «این شرم‌آور است که تیم ملی فوتبال آرژانتین در برابر فشارهای مخالفان اسرائیل و کسانی که از اسرائیل نفرت دارند مقاومت نکرد.»

برخلاف لیبرمن، یوسی شرابی، وزیر ورزش اسرائیل در مصاحبه با رادیو دولتی این کشور گفته است که لغو مسابقه قطعی نشده و هنوز "جرقه امیدی" وجود دارد که این بازی روز شنبه (۹ ژوئن/۲۰ خرداد) برگزار شود.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com