Friday, Aug 10, 2018

صفحه نخست » چالش سفرهای خارجی با افزایش قیمت سه برابری بلیت‌

flights2_081018.jpgایران اینترنشنال - پس از توقف ارز مسافرتی توسط بانک‌های عامل و پرداخت ارز با اجرای بسته جدید با نرخ ۸۸۰۰ تومان،‌ رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران‌ خبر داد که « ایرلاین‌های خارجی سیستم‌‌های فروش خود را بسته‌‌اند و امکان خرید کامل بلیت وجود ندارد.»

او همچنین گفت که «مسافران باید برای خرید بلیت مستقیم به دفتر ایرلاین‌ها مراجعه و هزینه را با کارت‌های اعتباری و ارزی پرداخت کنند.»

حرمت‌الله رفیعی، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران از افزایش دو تا سه برابر قیمت بلیت پروازهای خارجی و همچنین افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت‌های داخلی خبر داد.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران در عین حال که این خبر را تایید کرده اما همزمان گفته است که این اقدام یک «تخلف محض» است.

این در حالی است که دولت چندی پیش نیز عوارض خروج از کشور را در بودجه سال ۹۷ بین ۳ تا ۶ برابر افزایش داد.

به گزارش ایسنا، رفیعی همچنین در این مورد توضیح داد،‌ «شرکت‌های هواپیمایی تا روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه، بلیت‌ها را با ارز ۴۴۰۰ تومان می‌فروختند، اما وقتی از دریافت ارز دولتی محروم شدند، نرخ ۸۸۰۰ تومان را برای بلیت‌ها تعیین کردند که قیمت‌ها را تا بیش از دو برابر افزایش داد. البته در برخی مسیرها و پروازها نرخ‌ها سه برابر شده که ناشی از مسدود کردن صندلی‌هایی با کلاس قیمتی پایین در پرواز است.»

بر اساس این گزارش،‌ نرخ سفر هوایی در مسیرهای نزدیکی همچون جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان و دبی از مرز دو ملیون تومان گذشته‌ است. همچنین قیمت بلیت در مسیرهای دورتر آسیایی و اروپایی به سه برابر رسیده است.

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

گفته شده است،‌ بلیت رفت و برگشت پرواز تهران به استانبول تا۱۱ میلیون تومان نیز فروخته می‌شود.

وعده سازمان هواپیمایی

از سوی دیگر رضا جعفرزاده،‌ سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، روز گذشته ۱۸ مرداد از ارسال بخشنامه ارزی بانک مرکزی به این سازمان خبر داده و گفت: «از این پس ملاک نرخ بلیت پروازهای خارجی قیمت ارز مصوب و اعلامی بانک مرکزی خواهد بود و شرکت‌های هواپیمایی مکلف می شوند از این پس نرخ پروازهای خارجی خود را براساس این قیمت تعیین کنند.»

جعفرزاده همچنین وعده داد: «با ابلاغ نرخ رسمی بانک مرکزی تمامی شرکت‌ها قیمت‌های خود را با این نرخ تعیین واعلام خواهند کرد که این مسئله امکان سوء استفاده‌های احتمالی را از بین خواهد برد.»

این در حالیست که فعالان صنعت گردشگری پیش‌بینی کرده‌اند که « با ادامه چنین وضعیتی سفرهای خارجی با کاهش۸۰ تا ۹۰درصدی روبرو شود.»
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com