Sunday, Sep 16, 2018

صفحه نخست » احضار اعضای شورای شهر تهران به قوه‌قضائيه

hashemi_091518.jpgهمشهری آنلاین:

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در یک سال اخیر تعداد قابل ملاحظه‌ای از اعضای شورا به مراجع حقوقی و قضایی احضار شده‌اند.

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی امروز (یکشنبه 25 شهريور) پس از هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از ابتدای فعالیت شورای پنجم تاکنون برخی اعضا به دلیل مصاحبه‌هایی که انجام داده‌اند به مراجع حقوقی و قضایی احضار شدند.

وی گفت: برخی از این احضاریه‌ها توسط دادستان ارائه شده و برخی نیز به دلیل شکایت افراد بوده است. هاشمی گفت: اعضای شورا معتقدند به وظایف نظارتی خود عمل می‌کنند و دلیلی برای این احضاریه‌ها وجود ندارد.

پیگیری برای ماندن افشانی

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در باره ادامه فعالیت سید محمد علی افشانی شهردار تهران به دنبال ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: متنی از طرف کمیته منابع انسانی و کمیسیون حقوقی و نظارت شورا تهیه و استدلال‌های حضور افشانی به عنوان شهردار در آن درج شده است که پس از تصحیح به وزارت کشور ارسال می‌شود.

هاشمی توضیح داد: متن این استدلال‌ها قبلا تهیه شده بود که ایرادهایی داشت و ابراهیم امینی عضو حقوقی شورا آن را بررسی و تصحیح کرد که طی نامه‌ای به وزیر کشور ارسال می‌شود.

رئیس شورای تهران افزود: ما به عنوان اعضای شورا حداکثر تلاش خود را به کار می‌گیریم تا از تفسیر قانون برای حفظ افشانی در شهرداری تهران استفاده کنیم. به گفته وی، وظیفه وزارت کشور است که احکام شورا را با قانون تطبیق دهد.

رایزنی برای انتخاب شهردار درست نیست

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر رایزنی اعضای شورا برای انتخاب شهردار گفت: اعضای شورابه فکر رفتن افشانی نیستند و تاکنون رایزنی برای حضور فرد دیگری انجام نشده است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای پست شهرداری تهران اعلام آمادگی می‌کنید؟ گفت: باید این موضوع از سوی سایر اعضا اعلام شود و تاکنون هیچ خبری در این خصوص وجود ندارد؛ اعضای شورا به شهردار ماندن افشانی امیدوارند.

بازنشستگی شهردار باید رسمی اعلام شود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: ما شهردار را انتخاب کردیم و بر این اساس کار را انجام می‌دهیم مگر اینکه مراجع ذیصلاح به طور کتبی و رسمی به ما اعلام کنند که افشانی بازنشسته است.
وی گفت: بازنشستگی افشانی باید از طریق نامه مکتوب به شورای شهر برسد و مصاحبه تلویزیونی یا غیر از آن ملاک نیست.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com