Sunday, Sep 23, 2018

صفحه نخست » بیانیه جنبش ملی دموکراتیک عرب الاحواز درباره حمله به رژه نظامی در اهواز

ahvaz2.jpgبنا بر اخبار منتشر شده در شبکه‌های خبری جمهوری اسلامی ایران؛ صبح امروز ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در سالروز جنگ ایران و عراق، یک گروه چهار نفره با تیراندازی به سوی نظامیان حاضر در محل برگزاری رژه نظامی، چندین نفر را کشته و مجروح ساخته و سه تن از مهاجمان نیز کشته شده‌اند. در این میان یک نفر از مهاجمان بازداشت شده است.

بلافاصله یک سخنگوی سپاه حادثه یاد شده را به گروهی به کلی ناشناس به نام (الاهوازیه) منتسب ساخت! در این میان گروه تروریستی داعش نیز حادثه یاد شده را به خود منتسب کرد تا به یاری همکاران خود در رژیم ایران بشتابد.

اندکی بعد وزارت خارجه ایران دو کشور عربی خلیجی را بدون ذکر نام متهم ساخت که پشت این حادثه بوده‌اند.

عده‌ای نیز با عجله و بدون تحلیل در رسانه‌ها حاضر شده و ناخواسته در این نمایش خونین و دروغین رژیم به مغلطه گویی پرداختند.

جنبش ملی دموکراتیک عرب الاحواز در این بیانیه حادثه یاد شده را بررسی و چند و چون آن را از دیدگاه خود در اختیار افکار عمومی قرار می‌دهد.

ما در جنبش ملی دموکراتیک عرب الاحواز (پادماز) حادثه یاد شده را ساخته و پرداخته دستگاههای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی می‌دانیم. در این میان نیز لازم به یادآوری است که جنبش ملی دموکراتیک عرب الأحواز یک جنبش سیاسی است که مبنای فعالیت خود را بر اساس جنبش مدنی بنا نهاده و همواره هر گونه استفاده از خشونت را محکوم کرده و محکوم می‌کند.
گذشته کارکردهای امنیتی ایران اما در هنگامه‌های بن بست سیاسی در تاریخ چهل ساله جمهوری اسلامی گویای ادعای ما مبنی بر طراحی و ایجاد این حادثه توسط نیروهای امنیتی رژیم ایران است.

شراکت گسترده میان ایران و شبکه تروریستی حزب الله لبنان از خاورمیانه تا اروپا، امریکای لاتین وامریکای شمالی، همکاری سازمان یافته میان ایران و شبکه تروریستی القاعده، همکاری با داعش در سوریه و عراق و صدها عملیات تروریستی کوچک و بزرگ در سراسر جهان گواه است تا حادثه امروز احواز را کار مستقیم رژیم جمهوری اسلامی اعلام کنیم.

در گذشته‌ای نه چندان دور جمهوری اسلامی به منظور قلع وقمع مخالفین خود در میان اهل سنت و سازمان‌های سیاسی دیگر اقدام به انفجار حرم امام رضا در مشهد کرد. هچنین در یک عملیات مشترک با داعش چند تن از نیروهای تندرو منتسب به این گروه را در تهران نشیمن داده و با طراحی و همکاری لجستیکی آنها را وادار به حمله به مجلس کرد. حادثه یاد شده جهت اقناع افکار عمومی به منظور اعلام قربانی بودن خود رژیم ایران و در راستای برائت از داعش بود. حال آنکه سالهاست کشورهایی که در حوادث سوریه دخیل هستند از همکاری ایران و داعش به منظور تغییر ترکیب جمعیتی در مناطق اهل سنت سوریه و عراق به خوبی اطلاع دارند.

کمی عقب تر که برگردیم همکاری ایران، حزب الله لبنان و شبکه القاعده در حمله به برج‌های مرکز تجارت جهانی در نیویورک در ۱۱ سپتامبر نیز کاملا مشهود است. در این باره چندی پیش دادگاهی در امریکا ایران را به جرم طراحی، پشتیبانی و همکاری مستقیم با القاعده به پرداخت میلیاردها دلار غرامت به خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر محکوم ساخت.

حوادث فراوانی در همکاری میان ایران و القاعده و حزب الله می‌توان یافت. حمله به برج‌های الخبر در پادشاهی سعودی و کشتن نیروهای امریکایی، حمله به محل سکونت نیروهای نظامی امریکا در بیروت، کشتن سفیر مصر در عراق پس از سقوط صدام، انفجار و کشتن آیت الله محمد باقر صدر (که سابقا در ایران پناهده بوده) پس از یک اختلاف با نیروهای سپاه در عراق پس از سقوط صدام، حمله نافرجام توسط القاعده برای کشتن شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد سابق سعودی در جریان سفر او به یمن، کشتن رفیق حریری نخست وزیر لبنان و کشتن علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن توسط همکاران تروریست جمهوری اسلامی و تماما با دستور مستقیم سران ایران صورت گرفته است.

حوادث یاد شده فقط بخش کوچکی از تروریسم بین المللی سازمان یافته در عمر چهل ساله جمهوری اسلامی ایران است.

اما در مناطق ملت‌های غیر فارس همچون احواز، دولت ایران چهل سال است که بیرحمانه بر علیه مردم می‌تازد و به خصوص مناطق عرب نشین را به آزمایشگاه امنیتی خود مبدل کرده است.

آزمایش انواع طرح‌های امنیتی، آزمایش سلاح‌های ضد شورش، مانورهای مکرر، حمله‌های بی رحمانه به فعالان اجتماعی و مدنی، مسموم کردن و کشتن بسیاری از فعالان فرهنگی در حوادث ناشناخته و مرموز، زنده سوز کردن جوانان بی دفاع عرب در قهوه خانه نوارس در احواز، حمله به یک عزاداری محرم در شهرک صفی آباد دزفول، حمله و سوزاندن تکیه عزاداران محرم در خفاجیه در چند روز گذشته و صدها مورد از این دست گواه گذشته تروریستی رژیم ایران در منطقه ما است.

در حال حاضر و در آستانه نشست شورای امنیت سازمان ملل به ریاست دونالد ترامپ ریاست جمهوری امریکا و بررسی پرونده اتمی، تروریستی، موشکی و دیگر ابعاد فعالیت ضد بشری و ضد صلح جهانی رژیم جمهوری اسلامی، رژیم تهران با طراحی حادثه امروز در احواز و نمایش خود به عنوان قربانی در صدد است که افکار عمومی جهان و حداقل تعدادی از کشورهای عضو شورای امنیت را با خود همراه سازد.

رژیم ایران پس از چهل سال کار تروریستی سازمان یافته جهانی، خرید و راه اندازی تکنولوژی ساخت سلاح هسته‌ای و موشک‌های قاره پیما قصد دارد با خیمه شب بازی همانند چهار دهه گذشته طرح‌های ضد تمدنی خود را به پیش ببرد.

حادثه امروز احواز نیز در راستای تحت الشعاع قرار دادن جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران طراحی شده است.

جنبش ملی دموکراتیک عرب الاحواز از همه رسانه‌های مستقل می‌خواهد که روایت یک جانبه رژیم مکار تهران از حادثه احواز را با دیده شک و تردید نگریسته و بررسی نمایند. چنین نیز ما از نیروهای سیاسی آزادی خواه جهان، دولت‌های سراسر جهان و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌خواهیم که ابعاد حادثه یاد شده احواز را در چارچوب چهل سال عمر تروریستی جمهوری اسلامی ایران بررسی و این رژیم ضد بشری را به دلیل در خطر قرار دادن ملت عرب احواز و تلاش برای منحرف ساختن جلسه شورای امنیت به شدت محکوم و مجازات کنند.

جنبش ملی دموکراتیک عرب الاحواز
۲۲ سپتامبر ۲۰۱۸

مطلب قبلی...
مطلب بعدی...


Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy