Saturday, Nov 24, 2018

صفحه نخست » واکنش یگان‌های مدافع خلق به دستکاری هویت سیاسی یکی از اعضای ایرانی‌اش

kurd_112318.jpgایران اینترنشنال - یگان‌های مدافع خلق، تشکل نظامی کردهای سوریه نسبت به تغییر هویت سیاسی یکی از اعضای ایرانی‌اش واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

در شبکه‌های اجتماعی، بنری منتشر شده که تصویر «محمد حسین کریمی» عضو تهرانی «یگان های مدافع خلق» را «شهید مدافع حرم معرفی کرده است. گفته می‌شود این بند در «شهرک آتی ساز» تهران نصب شده است.

یگان‌های مدافع خلق در واکنش به انتشار این بنر در صفحه توییتر رسمی خود نوشته: «ما دستکاری هویت سیاسی رفقایی که در نبرد با داعش به شهادت رسیده اند را بی احترامی می‌دانیم و آن را محکوم میکنیم». در این بیانیه همچنین از مسئولان مربوطه در ایران درخواست شده تا بنرهای مذکور جمع‌آوری شوند.

«محمد حسین کریمی» داوطلب تهرانی بود که در کنار کردهای سوریه در نبرد با داعش مشارکت کرد. او در ویدیویی که قبل از کشته شدنش ضبط و بعدها منتشر شده، میگوید که متولد دی ماه ۱۳۶۹ بوده و در بین کردهای سوریه با نام «آریل کوبانی»شناخته می شده است. این جوان ایرانی در اردیبهشت ۱۳۹۵ در جریان درگیری با داعش در منطقه سرکانی کشته شد.

پیشتر نیز یکی از اعضای مشهدی «یگان های مدافع خلق» به نام امیر قبادی در ایران به عنوان «شهید مدافع حرم» معرفی شده بود. اقدامی که آنزمان نیز اعتراض یگان‌های مدافع خلق را به همراه داشته بود.

«مدافعان حرم» به آندسته از نیروهای نظامی سپاه پاسداران گفته می شود که دوشادوش نیروهای دولتی بشار اسد، در سوریه جنگیده‌اند.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com