Thursday, Dec 6, 2018

صفحه نخست » ده‌ها کشته و زخمی در حمله انتحاری امروز چابهار؛ انصار الفرقان مسئولیت حمله را بر عهده گرفت

chahbahar_1.jpgالعربیه ـ گزارش‌ها از ایران از وقوع حمله انتحاری علیه مرکز فرماندهی نیروی انتظامی در شهر چابهار واقع در استان سیستان و بلوچستان حکایت دارد که به کشته شدن دستکم چهارتن و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر انجامید. گروه بلوچی "انصار الفرقان" این عملیات را بر عهده گرفت.

محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران که در محل حادثه حضور یافت، به خبرگزاری تسنیم گفت که در این حادثه «چهار تن از نگهبانان ستاد فرماندهی نیروی انتظامی» کشته شدند. او خبری که پیشتر توسط خبرگزاری‌های رسمی و نیمی رسمی درباره کشته شدن فرمانده نیروی انتظامی چابهار منتشر شده بود را تکذیب کرد.

ایران پیشتر در اکتبر ۲۰۱۷ در پی عملیاتی گسترده از انهدام "انصار الفرقان" خبر داد اما این گروه با صدور بیانیه‌ای در ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷، ادعاهای ایران درباره انهدام این گروه را تکذیب کرده و گفت که این گروه «وابسته به افراد نیست و کشته شدن آنها باعث توقف فعالیت‌های انصار الفرقان نخواهد شد.»

5544.jpg

در بیانیه‌ای که گروه انصار الفرقان منتشر کرد و نسخه‌ای از آن برای العربیه. نت ارسال شد، آمده بود: «گروه جهادی انصار الفرقان وابسته به افراد معین نیست که با شهید کردن آنها سایر افراد دیگر سلاح و جهاد در راه الله متعال را ترک کنند.»

تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که وقوع انفجار و تیراندازی را نشان می‌دهد.

به گفته منابع رسانه‌ای مهاجم انتحاری با خودروی بمب‌گذاری شده، به ستاد نیروی انتظامی حمله کرد که این حادثه به کشته شدن دستکم ۴ تن و زخمی شدن ۱۹ تن دیگر انجامید.

پیش از این سایت «ندای زاهدان» به نقل از یک منبع آگاه خبر داده که یک مهاجم در محدوده ستاد نیروی انتظامی قصد حمله انتحاری داشت که در نهایت اقدام او به زخمی شدن چند تن انجامید.

بنا بر این گزارش‌ها، صدای انفجار مهیبی منطقه را لرزاند که پس از آن صدای تیراندازی هم شنیده شد.

گروه «انصار الفرقان» مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

انصار الفرقان از ادغام گروه‌های حزب الفرقان و حرکت انصار ایران که یکی از گروه‌‌های منشعب از جیش العدل است، تشکیل شد.

مطالب بیشتر در سایت العربیه

این گروه در ۲۵ می‌۲۰۱۵ یک قطار باربری متعلق به سپاه پاسداران ایران را در حوالی زاهدان منفجر کرد. ابوحفص البلوشی، سخنگوی انصار الفرقان در آن زمان اعلام کرد این عملیات در پاسخ به حمایت ایران از رژیم بشار اسد و سیاست‌های ایران در منطقه صورت گرفت.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com