Thursday, Jan 10, 2019

صفحه نخست » هوک: حکومت ایران عامل محدودیت سفر ایرانیان به آمریکا است

hook.jpgدویچه وله - برایان هوک، رئیس گروه اقدام ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا گفته است به دلیل آنکه حکومت ایران سابقه شهروندان ایرانی را برای بررسی در اختیار آمریکا قرار نمی‌دهد، محدودیت سفر ایرانی‌ها به آمریکا لغو نخواهد شد.

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا گفته است به دلیل آنکه حکومت ایران سابقه شهروندان ایرانی را برای بررسی در اختیار آمریکا قرار نمی‌دهد، محدودیت سفر ایرانی‌ها به آمریکا لغو نخواهد شد.

هوک در ویدیویی که در حساب توییتری وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده، در پاسخ به سوال یک شهروند ایرانی، حکومت ایران را به دلیل دشوار کردن بررسی سابقه شهروندان ایرانی متقاضی سفر به آمریکا مقصر دانسته است.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا از سال ۱۳۹۵ با صدور فرمانی، محدودیت‌های بیتشر و تازه‌تری را برای سفر ایرانیان به آمریکا وضع کرد. براساس این فرمان، صدور ویزا برای شهروندان کشورهایی که از تبادل و اشتراک اطلاعات با آمریکا در مورد مظنونین به تروریسم خودداری می‌کنند، با محدودیت‌های بیشتری همراه خواهد بود.

برایان هوک با اشاره به این فرمان گفته است:"حکومت ایران که بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان است، بررسی سابقه شهروندانش برای سفر به آمریکا را دشوار می‌کند."

به گفته او، محدودیت‌های ویزایی تنها زمانی می‌تواند حذف شود که کشور مورد نظر تمهیدات ایمنی حداقلی را که بقیه دنیا از آنها تبعیت می‌کنند به اجرا بگذارد.

مطالب بیشتر در سایت دویچه وله

رئیس گروه اقدام ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در این پیام گفته است:"ما می‌خواهیم شهروندان ایرانی مطیع قانون از آمریکا دیدن کنند، اما این در دست حکومت شماست و امیداریم بعد از اینکه رژیم شما گام‌های لازم را برای اشتراک اطلاعات امنیتی با ما برداشت، در محدودیت‌های ویزا بازنگری کنیم."

در حال حاضر علاوه بر ایران، شهروندان لیبی، کره شمالی، سومالی، سوریه و یمن برای دریافت انواع ویزاهای سفر به آمریکا با محدودیت مواجه هستند.

صدور فرمان دونالد ترامپ در ژانویه دو سال پیش، نه تنها با اعتراض این کشورها روبه‌رو شد، بلکه مخالفت‌های گسترده‌ای را در داخل آمریکا نیز به همراه داشت و از جمله در چند مورد برخی از قضات فدرال، انجام آن را در مواردی برای مدتی به حالت تعلیق درآوردند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com