Wednesday, Feb 6, 2019

صفحه نخست » دیدار احمد باطبی با معاون رئیس‌جمهوری آمریکا

Batebi.jpgالعربیه - احمد باطبی فعال حقوق بشر ایرانی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر، از دیدار با مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا خبر داد.

این دیدار یک روز پس از دیدار مسیح علی‌نژاد روزنامه‌نگار و فعال حقوق زنان ایرانی با مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا صورت گرفت.

باطبی در حساب کاربر خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشته است: «در این دیدار درخصوص لزوم تطهیر رسانه‌های فارسی زبان از آلودگی جمهوری اسلامی، حمایت عملی از آزادی‌خواهان و تعیین تکلیف لابی حکومت ایران در آمریکا و آقازاده‌های دوپاسپورتی صحبت کردم».

تا کنون مقام‌های آمریکایی درباره این دیدار اظهار نظر نکرده‌اند.

احمد باطبی از فعالان دانشجویی در ایران بود که سابقه حبس و محکومیت به اعدام را دارد. او اکنون ساکن آمریکا است.

دیدار فعالان ایرانی با مقام‌های آمریکایی هم‌زمان با تشدید فشار واشینگتن به تهران از راه تحریم‌ها برگزار می‌شود. به گفته مقام‌های آمریکایی هدف از این فشارها تغییر رفتار حکومت ایران است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا هم چهارشنبه در سخنرانی سالانه خود در کنگره با اشاره به روابط با ایران و خروج امریکا از توافق هسته‌ای با این کشور، ترامپ گفت که حکومت ایران «دیکتاتوری فاسد» است و به اسلحه اتمی دست نخواهد یافت. او ادامه داد: «واشینگتن چشم‌های خود را در برابر نظامی که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد، نخواهد بست».

مطالب بیشتر در سایت العربیه

او با بیان این‌که «آمریکا با نظام رادیکال تروریست در ایران قابله کرد» تاکید کرد: «به ایران اجازه دست‌یابی به سلاح اتم نخواهیم داد».Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy