Monday, Feb 18, 2019

صفحه نخست » ظریف: درصد وقوع یک جنگ با اسرائیل بالا است، اسرائیل: جواد چپ و راست دروغ می گوید

17A6F5D0-325C-4AC9-B107-DE4EBFD9A774.jpegرادیو فردا - محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، روز یک‌شنبه ۲۸ بهمن، در کنفرانس امنیتی مونیخ، در پاسخ به این پرسش که آیا خطر جنگ در منطقه افزایش یافته، گفت: «قطعاً کسانی دنبال این هستند.»

وی در پاسخ به این سؤال که «چه کسی؟»، عنوان کرد: «اسرائیل».

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای ظریف در مورد خطر وقوع جنگ بین ایران و اسرائیل ادامه داد: «خطر بالاست و اگر همچنان پایمال شدن‌های فاحش قانون بین‌الملل را نادیده بگیرید این خطر بیشتر هم می‌شود.»

او اسرائیل را به نقض قانون بین‌الملل متهم کرد و گفت که «رفتار» اسرائیل و آمریکا «دارد قانون بین‌الملل را از حیز انتفاع خارج می‌کند.»

وزیر امور خارجه ایران درباره درخواست قدرت‌های غربی برای توقف برنامه موشکی جمهوری اسلامی نیز گفت: «همین آیا کسی به ما سلاح می‌فروشد؟ آیا کسی به ما جنگنده‌ای برای دفاع از خود می‌فروشد؟ اگر مورد حمله قرار بگیریم، قرار است با شمشیر از خود دفاع کنیم؟»

تنش‌های بین جمهوری اسلامی و اسرائیل از زمان پیروزی حکومت متحد ایران در سوریه بر مخالفان و استقرار بیشتر نیروهای هم‌راستا با جمهوری اسلامی در نزدیکی‌های مرز سوریه و اسرائیل بیشتر شده است.

مطالب بیشتر در سایت رادیو فردا

پیش از این مقام‌های اسرائیلی بارها خواستار خروج نیروهای ایرانی از سوریه شده و اعلام کرده‌اند که به حملات خود علیه مواضع جمهوری اسلامی ادامه خواهند داد. در مقابل فرماندهان سپاه ایران نیز اسرائیل را تهدید به شلیک موشک کرده‌اند.

پس از هشدار دبیر کل حزب‌الله لبنان به نخست‌وزیر درباره تبعات جنگ جدید در منطقه، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران نیز تهدید کرد که جنگ جدید در منطقه «محو» اسرائیل را «در پی خواهد داشت».

ظریف: اتهامات معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد یهود ستیزی رژیم ایران "مسخره" است

رادیو اسرائیل - محمد جواد ظریف، که در سمت وزیر خارجه، نقش مدافع رژیم در صحنه بین المللی را به عهده گرفته، و ناچار است برای اجرای ماموریت خود، چپ و راست دروغ بگوید، نسبت به سخنان معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، که گفته بود "حکومت ایران در یهودستیزی دست کمی از آلمان نازی ندارد" واکنش نشان داد و آن را دروغ نامید.

در واکنش به سخنان محمد جواد ظریف در کنفرانس بین المللی امنیت در مونیخ، تحلیلگران اسرائیلی گفتند که او با ایجاد یک خطر مصنوعی دایر بر این که اسرائیل خود را برای جنگ در منطقه علیه رژیم ایران آماده می سازد، قصد دارد تلاش های گسترده تسلیحاتی رژیم ایران را تا حد ممکن توجیه کند.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، هفته پیش در حاشیه کنفرانس بین المللی ورشو، که علیه رژیم ایران در پایتخت لهستان برگزار شده بود، هنگام دیدار از اردوگاه مرگ آشویتس، به خبرنگاران گفت که رژیم ایران دست کمی از حکومت آلمان نازی ندارد.

این شدیدترین اظهارات علیه عملکرد رژیم ایران، به ویژه در صحنه بین المللی بود. پیس گفت که رژیم ایران می خواهد یک فاجعه تازه شبیه هولوکاست به وجود آورد.

ولی محمد جواد ظریف در واکنش خود نسبت به این سخنان، در مصاحبه با نشریه آلمانی اشپیگل، آن را "مسخره و به هدف جوسازی" توصیف نمود و ادعا کرد که رژیم ایران هرگز یهودستیز نبوده و هولوکاست را تخطئه نکرده است.

وزیر خارجه حکومت ایران در حالی دوباره به دروغ پردازی روی می آورد، که رژیم ایران نه تنها وقوع هولوکاست را انکار می کند، بلکه هر سال یک مسابقه بین المللی کاریکاتور در تهران به راه می اندازد که هدف آن بی اعتبار کردن هولوکاست و هتک حرمت از شش میلیون نفر یهودیانی است که در جنگ جهانی دوم به فرمان آلمان هیتلری قربانی شدند.

ظریف در حالی یهودستیزی رژیم ایران را تکذیب کرد و چنین اتهامی را "مسخره" نامید، که شخص علی خامنه ای بارها ادعا کرده که هولوکاست وجود نداشته و یهودیان دروغ می گویند.

محمود احمدی نژاد نیز در دوران ریاست جمهوری با به راه انداختن کارزاری ادعا کرد که وقوع هولوکاست دروغ بوده و هیتلر علیه یهودیان جنایتی مرتکب نشده است.

احمدی نژاد حتی نامه ای برای خانم آنگِلا مرکل صدراعظم آلمان فرستاده و به او توصیه کرده بود که جنایات نازی را انکار کند. خانم مرکل در طول سال های زمامداری خود، بارها از جنایات نازی ها علیه یهودیان ابراز شرم کرده و اعلام داشته که بیشترین تلاش خود را برای حفظ امنیت اسرائیل، که خانه پدری یهودیان جهان است، مبذول خواهد داشت.

حکومت اسلامی ایران، از چهل سال پیش که قدرت را به دست گرفت، به کانون فعالیت یهود ستیزان و انکار گران هولوکاست مبدل گردید. کتاب ضد یهودی "پروتکل مشایخ صهیون" که در آن ادعا شده که یهودیان برای مسلط شدن بر جهان توطئه کرده اند، بارها به زبان فارسی توسط آستان قدس رضوی و حکومت ایران تجدید چاپ شده است.

در این کتاب که در اوائل قرن بیستم توسط رئیس اداره اطلاعات و امنیت حکومت تزاری در روسیه نگاشته شد، ادعا گردیده بود که رهبران یهودیان، در یک همایش محرمانه، توطئه خود را برای تسلط بر جهان طراحی کرده بودند.

انتشار این کتاب جعلی، یکی از بهانه های هیتلر برای کشتار یهودیان بود، و اکنون رژیم ایران بازنشر و چاپ این کتاب را به زبان های مختلف و توزیع آن در سراسر جهان به عهده گرفته است.

این نخستین بار نیست که محمد جواد ظریف، در دفاع از رژیم ایران، به دروغ پردازی روی می آورد و اتهاماتی را که علیه این حکومت مطرح می گردد، "مسخره" می نامد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com