Tuesday, Sep 10, 2019

صفحه نخست » "عامل انتقال پول های فروش نفت ایران برای حزب الله به لبنان" ترور شد

terror_090719.jpgبه گزارش رادیو اسرائیل حزب الله لبنان اعلام کرد که یکی از اعضای مهم پیشین آن در خانه خود هدف سوء قصد قرار گرفته و جسد او در همان مکان به دست آمده است. این فرد علی حاطوم نام داشت که در خانه ای در محله شیعه نشین الضاحیه در جنوب بیروت در بخشی به نام برج البَراجِنه زندگی می کرد.

برخی منابع خبری در بیروت می گویند که علی حاطوم به علت رقابت ها در امور تبهکاری هدف سوء قصد قرار گرفته است. ولی در شبکه های اجتماعی ایرانی ادعا شد که حاطوم عامل انتقال پول های فروش نفت ایران برای حزب الله به لبنان بوده است. در این گزارش ادعا شده که علت ترور حاطوم آن بوده که اطلاعات زیادی درباره کانال انتقال کمک های مالی رژیم ایران به حزب الله داشته و از این رو به دستور نصرالله به قتل رسیده است. بررسی میزان درستی این ادعا امکان پذیرنیست.

***

terror1.jpgگزارش رادیو فردا در همین زمینه:

خبرگزاری دولتی لبنان: جسد یکی از سران پیشین حزب‌الله در خانه‌اش پیدا شده‌است

خبرگزاری دولتی لبنان می‌گوید پیکر بی‌جان یکی از اعضای ارشد سابق در گروه حزب‌الله در خانه‌اش در بیروت پیدا شده‌است.

«خبرگزاری ملی لبنان» می‌گوید نیروهای امنیتی فورا برای تحقیق در مورد واقعه پرونده‌ای گشوده و در انتظار اعلام دلیل مرگ از سوی پزشک قانونی کشور هستند.

این خبرگزاری اما هویت فردی که پیکرش پیدا شده را فاش نکرده‌است.

خبرگزاری رویترز به‌نقل از یک مقام حزب‌الله می‌گوید این فرد علی حاطوم است و تحقیقات در مورد دلیل مرگ ادامه دارد، اما «به نظر نمی‌رسد به مسائل امنیتی مربوط باشد».

رسانه‌های اسرائیلی، از جمله نشنال‌نیوز و جروزالم‌پست، نیز فردی که پیکرش پیدا شده را علی حاتوم معرفی کرده‌اند.

شبکه لبنان ۲۴ نیز به‌نقل از منابع خبری که نامی از آن‌ها نبرده می‌گوید این مرگ «به مسائل امنیتی مربوط نمی‌شود» و این فرد «بیشتر از دو سال است که ارتباطی با حزب‌الله ندارد».

نشنال‌نیوز اسرائیل اما با «اسرارآمیز» توصیف کردن رخداد می‌گوید حاتوم، تا دو سال پیش و قبل از جدایی از حزب‌الله لبنان، از مقام‌های ارشد این گروه بود.

بنا بر گزارش‌ها پیکر آقای حاتوم در خانه‌ای در برج البراجنه پیدا شده‌است.

برج البراجنه از مناطق حاشیه جنوبی بیروت است و ساکنان آن را مانند دیگر مناطق جنوبی بیروت، عمدتا شیعیان تشکیل می‌دهند.

حزب الله لبنان فوت شیخ "علی حاطوم" را تایید کرد

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حزب الله لبنان از فوت شیخ "علی حاطوم" یکی از مجاهدان و مقاومان خود خبر داده و درگذشت او را تسلیت گفت.

حزب الله لبنان اعلام کرد، مراسم تشییع جنازه شیخ علی حاطوم ظهر امروز از مقابل منزل او در برج البراجنه برگزار خواهد شد.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com