Wednesday, Sep 18, 2019

صفحه نخست » فدراسیون جهانی جودو ایران را از مسابقات بین‌المللی محروم کرد

molaei.jpgفدراسیون جهانی جودو با انتشار بیانیه‌ای از تعلیق کلیه فعالیت‌های فدراسیون جودوی ایران خبر داد.

بر اساس این بیانیه که روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه، در جریان مسابقه‌های جهانی جودو ۲۰۱۹ در توکیو، این فدراسیون مطلع شده سعید ملایی، جودوکای ایرانی، تحت فشار قرار گرفته تا از رویارویی با ورزشکار اسرائیلی اجتناب کند.

در این بیانیه آمده است این فشارها از سوی «مقامات ایرانی و مسوولان فدراسیون جودو» صورت گرفته است.

ایران ۲۱ روز فرصت دارد تا در دادگاه حکمیت ورزش به این حکم اعتراض کند.

ملایی، اوایل شهریورماه، در گفت‌وگویی اختصاصی با ایران اینترنشنال گفته بود به دستور مقام‌های ایرانی، در مسابقات قهرمانی جودو در توکیو مسابقه را واگذار کرده است.

او در این مصاحبه که روز یکشنبه دهم شهریور پخش شد، تایید کرد پیش از مسابقات فینال، رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک جمهوری و محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در تماس تلفنی از او خواسته‌اند مقابل حریف اسراییلی مسابقه ندهد.

به گفته ملایی، مسوولان ورزش ایران از او خواسته‌اند مسابقه‌هایش را طوری ترتیب بدهد که فدراسیون جهانی جودو متوجه نشود او قصد امتناع از مسابقه با حریف اسرائیلی را دارد.

فدراسیون جهانی جودو در واکنش به این گفت‌وگو اعلام کرده بود، درباره این موضوع تحقیق کرده و روند قانونی علیه ایران را آغاز خواهد کرد.

در واکنش به این خبر، برخی رسانه‌ها و مسوولان ایرانی، فدراسیون بین‌المللی جودو و رییس آن ماریوس ویزر را به «توطئه علیه جمهوری اسلامی» متهم کردند.

در بیانیه روز چهارشنبه فدراسیون جهانی جودو اشاره شده این نهاد، ۸ می‌۲۰۱۸، نامه‌ای با امضای صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک ایران و آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جودو دریافت کرده است. در این نامه مسئولان ایرانی تاکید کرده‌ بودند که «به تمام قوانین کمیته بین‌المللی المپیک پایبندند و فدارسیون جهانی جودو نیز باید براساس موازین کمیته المپیک و فدراسیون جهانی عمل کند».

در همین حال، کیکاووس سعیدی، سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک در مورد تعلیق جودو‌ی ایران گفت: «هنوز نامه رسمی در مورد تعلیق جودوی ایران به کمیته ملی المپیک ارسال نشده است و از طریق رسانه‌ها از این موضوع مطلع شدیم، از این رو نمی‌توانیم اظهار نظر رسمی داشته باشیم. اما در حال بررسی موضوع هستیم.»Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com