Wednesday, Nov 27, 2019

صفحه نخست » کارشناس قرآن صداوسیما خواهان زجرکش کردن و قطع دست و پای معترضان شد + ویدئو

Bahrampour.jpgایران اینترنشنال - یک کارشناس علوم قرآنی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی طی سخنانی در یک برنامه تلویزیونی، معترضان را «محارب» خواند و خواستار زجرکُش کردن، قطع دست و پا و همچنین اعدام خشونت‌بار معترضان شد.

ابوالفضل بهرام‌پور در این برنامه تلویزیونی که پنجم آذر ماه از شبکه یک تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد، تاکید کرد که «به استناد آیات قرآن، معترضان نباید فقط کشته‌شوند بلکه باید زجرکش شوند.»

بنابر اعلام سازمان عفو‌بین‌الملل که در جریان اعتراضات سراسری در ایران بعد از افزایش قیمت بنزین آغاز شد تاکنون دست‌کم ۱۴۳ نفر از معترضان کشته شده‌اند و منابع غیررسمی شمار کشته شدگان را بسیار بیشتر عنوان می‌کنند. همچنین به گفته یک نماینده مجلس حدود هفت هزار نفر بازداشت شده‌اند.

کارشناس علوم قرآنی صداوسیمای جمهوری اسلامی اما با هرگونه آزادی بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری در ایران مخالفت کرد و با تاکید بر اینکه «این درست نیست که می‌گویند معترضان یک عده جوان هستند، احساساتی شدند، مرخص‌شان کنیم»، گفت: «آن‌ها اگر احساساتی شدند چرا به نفع نظام احساساتی نشدند.»

وی در این برنامه تلویزیونی عنوان کرد که «همین جوانان، در چند روز گذشته اگر پیروز می‌شدند ما را می‌کشتند» و خواستار «زجرکش کردن، اعدام با طناب‌دار، قطع دست راست و پای چپ و نفی بلد» معترضان شد و گفت: «در این صورت برنامه‌هایی را که در پیاز خوابانده‌اند [برای اعتراضات بعدی] دیگر کسی جرات نخواهد کرد به خیابان بیاید.»

بهرام پور که به عنوان کارشناس علوم قرآنی صدا و سیما خواستار اجرای چنین مجازات‌هایی علیه معترضان شده است متولد ۱۳۲۰ در شهر زنجان و دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات و علوم قرآنی از دانشکده الهیات دانشگاه تهران و از کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی تهران، از جمله سازمان‌های زیر نظر علی خامنه‌ای است. برنامه «آفتاب شرقی» که در آن کارشناس این برنامه خواستار زجرکش کردن معترضان شد از تولیدات گروه معارف شبکه یک سیما صدا و سیمای جمهوری اسلامی است که با تهیه کنندگی سعید عباسی و اجرای هادی صلح جو، علیرضا قوامی و ندا ملکی، پخش می‌شود.

ابوالفضل بهرام‌پور، کارشناس علوم قرآنی صداوسیما روز سه‌شنبه در این برنامه همچنین با قرائت آیه‌هایی از قرآن، مجازات‌هایی را برای معترضان درخواست کرد و گفت: «باید چهار انگشت دست راست و پای چپ‌شان را قطع کرد.»

این کارشناس علوم قرآنی صداوسیما «نفی بلد» را سومین مجازات برای معترضان خواند اما گفت نفی بلد به معنای تبعید معمولی مثلا به شهر خوش و آب و هوایی مثل شیراز نیست، بلکه باید معترضان را به عنوان «نفی بلد» به «یک کشتی کهنه در وسط دریا بفرستند، تا همان جا زندگی کنند و زجر بکشند تا بمیرند.»

«زجرکش» کردن در معنای لغوی، با شکنجه کشتن و با آزار فراوان به قتل رساندن است. در قانون مجازات اسلامی که در حال حاضر در جمهوری اسلامی اجرا می‌شود مجازاتی با عنوان زجرکش کردن تعیین نشده است اما در خصوص «محاربه و افساد فی‌الارض مجازات‌هایی چون قتل، آویختن به دار، اول قطع دست راست و سپس پای چپ و نفی بلد» تعیین شده است.

درخواست مجازات‌هایی خشونت‌بار و از جمله اعدام و تیرباران برای معترضان در شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی سابقه فراوان دارد.

از جمله در جریان اعتراضات پس از انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸، محی‌الدین حائری شیرازی که سال‌ها نماینده علی خامنه‌ای در استان فارس و امام جمعه شیراز بود در شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی به صراحت خواستار کشتار معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری شد و گفت: «هر چقدر از اینا بکشند، به نفع ماست.»Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com