Monday, Jan 13, 2020

صفحه نخست » گزارش آسوشیتدپرس از تیراندازی به تظاهرکنندگان در میدان آزادی

protest1.jpgدویچه وله - خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه خبر داده که یک ویدیوی ارسال‌شده از سوی مرکز حقوق بشر ایران را که پیشتر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، راستی‌آزمایی کرده است. در این ویدیو که در توییتر دویچه‌وله فارسی نیز منتشر شده، نشان داده می‌شود که روز دوشنبه در نزدیک میدان آزادی گاز اشک‌آور به میان تظاهرکنندگان پرتاب می‌شود و مردم با سرفه و فریاد فرار می‌کنند. زنی در زمینه این ویدیو می‌گوید: «به مردم گاز اشک‌آور شلیک کردند، میدان آزادی، مرگ بر دیکتاتور»

ویدیوی دیگری که روز یک‌شنبه منتشر شد نشان می‌داد که زنی، زن دیگری را بغل کرده و می‌خواهد او را به کناری ببرد. صداهایی نیز می‌گویند به پایش شلیک شده. کسی می‌گوید ساچمه خورده و صدای دیگری می‌گوید تیر واقعی بوده. آسوشیتدپرس این ویدیو را نیز راستی‌آزمایی کرده است.

مطالب بیشتر در سایت دویچه وله

عکس‌ها و فیلم‌های بعد از این نشان می‌دهند که خون در کناره خیابان ریخته شده است.

حسین رحیمی، فرمانده نیروهای انتظامی تهران دوشنبه ۲۳ دی‌ماه در واکنش به اخبار منتشرشده مبنی بر تیراندازی نیروهای انتظامی در جریان تجمعات دو روز گذشته اعلام کرد پلیس با شرکت‌کنندگان "با صبر و مدارا" رفتار کرده است و در این تجمعات "به هیچ‌وجه تیراندازی نشده است."Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com