Tuesday, Jun 30, 2020

صفحه نخست » طلا به بالاترین قیمت تاریخی رسید

tala.jpgرییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از ثبت رکورد‌های جدید برای طلا و سکه در بازار امروز خبر داد و گفت: سکه امامی با حدود ۳۰۰تومان افزایش نسبت به روز گذشته از کانال ۹میلیون تومان هم عبور کرده است.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت طلا و سکه درباره دلایل آن توضیح داد: امروز بازارهای موازی از جمله ارز و اونس افزایشی بوده‌اند و به همین ترتیب در بازار داخلی هم شاهد رشد قیمت سکه و طلا بودیم به طوریکه ارزش طلا نسبت به روز گذشته حدود ۲۰هزار تومان و سکه امامی ۳۰۰هزار تومان گران‌تر شده است.

او ادامه داد: به این ترتیب امروز در بازار طلا شاهد ثبت رکوردهای جدید و صعود طلا و سکه به بالاترین قیمت تاریخی بودیم اما برخلاف تغییر قیمت‌ها، تقاضا همچنان برای مصنوعات طلا به شدت پایین بوده و سکه مشتری محدودی دارد، بنابراین این عامل تاثیری در روند افزایشی بازار طلا نداشته است.

محمدولی تاکید کرد: این نوسان قیمت نه تنها سودی برای صنف ما ندارد بلکه به دلیل بی‌ثباتی مانع از تصمیم‌گیری مردم برای خرید طلا می‌شود، بنابراین از دولت خواستاریم تا نرخ ارز را کنترل کند تا آرامش به بازار طلا بازگردد.

قیمت طلا و سکه ۱۰ تیر ۹۹

به گفته محمدولی، بهای طلای ۱۸عیار در بازار امروز گرمی ۸۷۰هزار تومان، قیمت سکه امامی ۹میلیون و ۳۰هزار تومان، سکه طرح قدیم هشت میلیون و ۶۰۰هزار تومان است.

همچنین قیمت نیم سکه به چهار میلیون ۵۵۰، ربع سکه دو میلیون و ۵۲۰ و نیم سکه به یک میلیون و ۳۵۰هزار تومان رسیده است.

***

در همین حال قیمت دلار آمریکا در بازار تهران ۲۰۴۰۰ تومان و قیمت یورو نیز ۲۲۷۸۵ تومان است.

بهای دلار آمریکا در ایران هفته گذشته از مرز ۲۰ هزار تومان گذشت و به‌رغم تلاش مقامات جمهوری اسلامی از جمله رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی برای اطمینان دادن به بازار، هم‌چنان در کانال ۲۰ هزار تومان بالا و پایین می‌رود.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com